×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش«رهوا»، علیرضا زاکانی در نشست بصیرتی که با حضور اقشار مختلف مردم در قم برگزار شد، اظهار کرد: مشکل اصلی کشور وجود مافیایی است که نمی‌گذارد کارها به‌خوبی پیش برود، این مافیا دارای اضلاعی از جمله قدرت‌طلبی، دنیاطلبی و ثروت‌اندوزی و نفوذ است.

وی خیانت، فساد و جنایت را نتیجه این مافیای سه‌ضلعی برشمرد و افزود: خواص جامعه باید برای بیداری مردم تلاش کنند، درواقع مشکلات کشور به وجود این علف‌های هرز برمی‌گردد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم بصیرت افزایی ملت ابراز کرد: یکی از راه‌های ایجاد تغییر، رفتن پای صندوق‌های رأی است تا اینکه مجلسی که رأس امور بوده تشکیل شود.

زاکانی با تأکید بر اینکه مجلس باید با اراده عمومی اداره شود و نه با اراده یک فرد، افزود: عده‌ای در مجلس امروز در اقلیت به سر می‌برند و این اقلیت نمی‌تواند ایجاباً کار کند، پول دست دولت بوده و اگر مجلس در دست اکثریت باشد دولت را مجبور به کار کردن کرده و حساب‌کشی می‌کند.

وی با تأکید بر اخلاص در عمل از سوی مسئولان گفت: باید جامعه به یک سطحی برسد که دست به انتخاب درست بزند، توسل به اسلام، تبعیت از رهبری و مردم‌داری سه وسیله‌ای هستند که می‌توان با کمک این سه در خدمت مردم و نظام اسلامی بود.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی وظیفه همه مسئولان را خدمت خالصانه به مردم دانست و تأکید کرد: صداقت و امانت دو مهمی است که با کمک این دو می‌توان خدمتگزار مردم بود و سختی کار مسئولان بیشتر در این دو مورد است.

زاکانی با بیان اینکه عنصری که کار غیرقانونی انجام می‌دهد باید از طریق قانون جلوی آن گرفته شود، افزود: یکی از ویژگی‌های خوبی که در سایه اتحاد نمایندگان مردم قم اتفاق می‌افتد این است که می‌توان اصلاحات بسیاری در سطح استان انجام داد.

وی جنبه ساختاری و نرم‌افزاری قوه قضائیه را مورد اشاره قرار داد و گفت: در صورتی‌که یک قانون درست گذاشته شود ورود بسیاری از پرونده‌ها به قوه قضائیه کمتر می‌شود.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه سازمان‌های بین‌المللی در حال از دست دادن کارکرد خود هستند، یادآور شد: ما باید برای نفی این سازمان‌ها در مسیر درست قدم برداریم.