×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 25 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
کشف پهپاد آسان نیست/  دست وزارت دفاع و سپاه را می‌بوسیم/ ترامپ وقیح و بی‌عقل رهبر ما را تحریم می‌کند/ اموال ایشان یک حسینیه و یک خانه ساده است

به گزارش«رهوا».حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (سه شنبه) در جمع مدیران ارشد نظام سلامت، اظهار داشت: سامانه الکترونیک سلامت هزینه های مردم را کاهش می‌دهد و از مفاسد احتمالی در این حوزه جلوگیری کرد و سلامت مردم را بهتر تامین می‌کند.

رئیس‌جمهور گفت: سیستم‌های تشخیصی ما در حوزه سلامت ممکن است اثرات ناگواری در سلامت افراد بگذارد و وقتی یک موردی را بدون ضرورت تکرار می‌کنیم، سلامت فرد را در معرض خطر قرار می‌دهیم.

وی افزود: ممکن است یک بیمار روزی ۱۰ بار بخواهد «سی‌تی‌اسکن» کند اما دولت و بیمه تا کجا موظف هستند هزینه آن را بپردازند؟ آنجایی که اقدامات تشخیصی صرفاً براساس سلیقه است، بیمار باید هزینه‌اش را خودش پرداخت کند.

روحانی جهل و خرافات را یکی از معضلات بزرگ در جامعه دانست و گفت: در گذشته بسیاری در مقابله با روش‌های نوین پزشکی مقاومت می کردند، البته مقصود من این نیست که طب سنتی و ایرانی را کنار بگذاریم، طب سنتی نیز می تواند مفید باشد اما باید بر اساس اصول خاص خود و توسط دانش آموختگان این حوزه انجام شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه اصل موضوع بهداشت و درمان یک موضوع حاکمیتی است، اظهار کرد: بعضی بیماری‌های واگیردار کل جامعه را در معرض خطر قرار می‌دهد.

روحانی نحوه ارتباط پزشک با بیمار را بسیار مهم دانست و گفت: تماس پزشک و بیمار بسیار مهم است، زیرا همه آن مربوط به جسم نیست و بخشی از این مسائل میان پزشک و بیمار به مسائل روحی و روانی بر می گردد. اولین علامتی که در ارتباط با پزشک چهره و حال روحی و روانی افراد است، بسیار مهم است و در کشور مردم شاد و به آینده امیدوار باشند.

وی ادامه داد: دستگاه های تبلیغاتی، روزنامه ها و صدا و سیما باید به مردم امید بدهند و نباید در زندگی مردم مداخله کرد، باید در حد ضرورت در زندگی مردم مداخله کرد، مداخله در زندگی افردای به نوعی بر هم زدن آرامش و سلامت آنهاست.

رئیس جمهور گفت: مسئله آرامش مردم بسیار مهم است و این به معنای آن نیست که واقعیت‌ها را به آنها نگوییم. واقعاً در دولت یازدهم و دوازدهم کارهای بسیاری مهمی انجام شد. البته رسانه ها وظیفه دارند با صداقت این مطالب را انتقال دهند و همه باید تلاش کنیم واقعیت ها را به مردم بگوییم تا مردم نشاط پیدا کنند.

وی با بیان اینکه زمانی که به مردم گفته شود در زمینه سلامت این قدم ها برداشته شده است، آنها امیدوارتر می شوند گفت: کارهای بسیاری برای حوزه بهداشت و درمان انجام شده و رضایت مردمی را در پی داشته است. در گذشته حتی مردگان مردم را در بیمارستان‌ها گروگان نگاه می داشتند تا آنها ابتدا هزینه را پرداخت کند.

رئیس جمهور رسیدگی به مسائل بیماران و تسهیل شرایط را برای آنها یک وظیفه انسانی دانست و گفت: همه ما باید همدیگر را یاری و کمک کنیم و باید تلاش کرد تا آب و غذایی که به دست مردم می‌رسد و هوا و محیط زندگی آنها سلامت داشته باشد و در این مسیر تنها وزارت بهداشت مسئول نیست، سایر وزارتخانه ها و سازمان ها و حتی کشورهای دیگر باید در حوزه بهداشت با هم همکاری کنند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهبود شرایط محیط زیست در دولت های یازدهم و دوازدهم تصریح کرد: اقدامات بسیاری در حوزه کیفیت بنزین و احیای دریاچه ارومیه انجام شد که من در جایی گفتم احیای دریاچه ارومیه احیای زندگی ۱۴ میلیون نفر است. من بارها به آقای هاشمی وزیر بهداشت سابق گفتم که در طرح تحول سلامت پیش از هر چیزی حفظ کرامت عزت و شخصیت مردم از هر چیزی برای ما مهم‌تر است.

روحانی با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان در گذشته بیان کرد: در گذشته قبل از اینکه به بیماری مردم رسیدگی شود، به این توجه می‌شد که آیا می تواند هزینه درمان را بپردازد یا خیر. این امر زیبنده جامعه اسلامی نبود اما در طرح تحول سلامت اقدامات بسیار خوبی انجام شد و بسیاری از مشکلات کاهش یافت.

وی به اشاره به تحریم های آمریکا گفت: در دولت یازدهم تا دی ماه ۹۴ کشور تحریم بود و بعد از آن نیز با مسائل مشکلات قیمت‌نفت روبرو بودیم، این مشکلات موجب شد تا دولت با کاهش درآمد ارزی روبرو شد اما اقدامات دولت موجب شد مردم کاهش درآمد دولت را احساس نکنند.

رئیس جمهور با اشاره به توافق هسته ای گفت: با برجام گشایشی برای مردم شد اما عده‌ای نگذاشتند که این شیرینی برای مردم ملموس شود، شرکت‌های خارجی به ایران می‌آمدند اما برخی می‌گفتند چرا آمده‌اند، نمی‌آمدند، می‌گفتند چرا نیامده‌اند، قرارداد بسته می شد می‌گفتند خیانت شده، قرارداد به هم می خورد می گفتند خیانت است.

سرنگونی پهپاد آمریکا موجب تقویت روحیه ملت شد
روحانی با اشاره به ساقط شدن پهپاد آمریکایی‌، اظهار کرد: کشف پهپاد خیلی آسان نیست چراکه اندازه این پهپادها کوچک است و بالای ۵۰ هزارپا پرواز می‌کنند.

وی افزود: اگر این پهپاد را با اس ۳۰۰ می‌زدیم خیلی مهم نبود ولی این پهپاد با یک سامانه کاملاً بومی که موشک و رادار آن ساخت ایران بود، منهدم شد. این خیلی کار بزرگی بود. ما دست آنهایی که در وزارت دفاع و سپاه پاسداران این صنعت داخلی را بوجود آوردند، می‌بوسیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: ما در سرنگونی این پهپاد نمی‌خواستیم آمریکا را تحقیر کنیم، ما به دنبال کار تحقیر کسی نیستیم ولی این اقدام باعث تقویت روحیه ملت ایران شد.

روحانی با بیان اینکه صبر ما راهبردی است و صبر با ترس تفاوت دارد، گفت: ما از آمریکا نمی‌ترسیم. نمونه‌اش این بود که وقتی متجاوز به فضای ما می‌آید در عرض چند دقیقه منهدم می‌شود.

اموال رهبر ما یک حسینیه و یک خانه ساده است
وی با اشاره به تحریم رهبر انقلاب توسط دولت آمریکا گفت: رهبری ایران فقط متعلق به ایران نیست؛ این همه مردم در لبنان، افغانستان، عراق و پاکستان مقلد رهبر ایران هستند. یک آدمی وقیحانه عقلش را از دست داده و رهبری یک کشور را تحریم می‌کند برای اینکه آمریکا نیاید. یا اینکه گفته اموال رهبر ایران را تصاحب می‌کنیم؛ اموال ایشان یک حسینیه و یک خانه ساده است و مانند رهبران دیگر دنیا نیستند که اموالی را در بانک‌های خارجی داشته باشند.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: این اقدامات نشان می‌دهد که دشمن ما در یک شرایط غیرعادی قرار گرفته است و یک رفتار غیرعادی دارد. این مسائل روحیه مردم ما را بالا می برد چرا که می‌فهمند دشمن ما کاملاً از مسیر عقلانی خارج شده است. مگر آمریکایی‌ها نمی گویند بیایید مذاکره کنیم پس چرا به دنبال تحریم وزیر خارجه ما هستند؟ معلوم است دروغ می گویند. آمریکایی ها پیش از آنکه دنیا نسبت به صحت و سقم ادعاهای آنها قضاوت کند دروغگویی خود را ثابت کرده اند.

روحانی افزود: اگر آمریکایی ها به دنبال مذاکره بودند ما مذاکره می کردیم، مگر آقای ظریف با وزیر خارجه ترامپ، تیلرسون، در نیویورک مذاکره نکرد؟ مگر وقتی شما در ۱+۵ و برجام بودید با وزیر خارجه ما در ملاقات و کمیته های متعدد مذاکره نمی کردید؟ شما نخواستید مذاکره را ادامه دهید و خودتان همه چیز را بر هم زدید. خودتان عهد و پیمان‌تان را زیر پا گذاشتید و امضای خود را باطل کردید.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها خودشان به دنیا اعلام کردند به ما اعتماد نکنید چرا که زیر هر پیمان و امضایی می زنیم. در این شرایط چرا ما مجدداً با شما مذاکره کنیم؟ من فکر می‌کنم شاید در تاریخ انقلاب ما سابقه نداشته است که وزیر خارجه ما با وزیر خارجه آمریکا اینقدر حرف زده باشد.

۱۷ شبانه روز آن هم در ماه رمضان به طور مداوم با هم مذاکره کردند تا توافق برجام حاصل شد. بنابراین ما که اهل مذاکره بودیم، در مذاکره هم به نتیجه رسیدیم اما چه کسی این توافق را زیر پا گذاشت و برهم زد؟ چه کسی ملت ایران را تحریم کرد؟ شما که می گفتید ما فقط با دولت ایران مشکل داریم. شما ملت ایران را به عبارت های زشت تروریست خواندید. شما به کل ملت ایران اهانت کردید. ما هدف شما را می فهمیم اما معلوم نیست چه کاری می‌خواهید انجام دهید.

روحانی با بیان اینکه هدف آمریکایی ها به زانو درآوردن ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: آمریکایی ها هر راهی را که می روند سرخورده‌تر می‌شوند و سرشان به دیوار می خورد. آمریکایی ها این همه در این ۴۰ سال علیه ایران کار کردند اما توصیه ما به آنها این است یک بار هم شده بیایید کار خوب بکنید و ببینید آیا نتیجه می دهد یا نه.

ملت ایران تاکنون به خوبی ایستادگی کرده است
رئیس جمهور اظهار کرد: ملت ایران از اردیبهشت سال گذشته تاکنون به خوبی ایستادگی کرده است. دولت نیز در ماه های اخیر اقدامات خوبی انجام داده است و در زمینه برجام کاهش تعهدات را دنبال می کند. آمریکایی ها از کاهش تعهدات برجامی بسیار عصبانی هستند. مگر آنها نمی گفتند برجام توافق بدی است. خب ما هم داریم از این برجام فاصله می گیریم چرا ناراحت می شوید؟ آیا برجام برای شما بد و برای ما خوب است؟

روحانی خطاب به آمریکایی ها گفت: اگر برجام خوب است چرا از آن خارج شدید ولی وقتی ما از آن فاصله می گیریم چرا اینقدر عصبانی می شوید. ما و مردم ایران اقدامات درستی را آغاز کرده ایم. امروز مردم ما یاری می کنند و اقتصاددانان، سرمایه گذاران و کارآفرینان ما تلاش های جدی را انجام می دهند. امروز علائم ماه های اخیر بهتر از ماه های قبل است. در ماه خرداد تورم ما ۸ دهم درصد بوده یعنی زیر یک درصد. ماه اردیبهشت بین ۱.۸ تا ۲.۲ درصد بود ولی امروز وضعیت خوبی پیدا کرده است. تورم نقطه به نقطه ما نیز کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: من نمی‌خواهم بگویم مردم زندگی راحتی دارند، زندگی آنها در فشار است و مشکلاتی وجود دارد ولی دولت با همه توان درصدد اجرای برنامه هایش است. به عنوان مثال رونمایی از سامانه سلامت الکترونیک یکی از برنامه ها جهت تامین رفاه مردم است. امیدوارم همه بخش ها، وزارتخانه ها و نهادهای خصوصی دست به دست هم دهند تا از مشکلات فعلی عبور کنیم و در این مصاف تاریخی به پیروزی برسیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.