×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش«رهوا».بدنبال این خبر، کیم جونگ اون به مردم کره شمالی دستور داد در خانه ها بمانند تا به ویروس کرونا مبتلا نشوند، موضوعی که باعث خلوت شدن خیابان های پایتخت شده است.

کره شمالی همچنان مدعی است که هیچ موردی از ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور دیده نشده است در حالی که شیوع کرونا در جهان تاکنون باعث مرگ دستکم یک میلیون نفر شده است. روز چهارشنبه رسانه خبری رسمی دولت کره شمالی در بخش گزارش آب و هوای خود از ورود گرد و غبار زرد رنگ در روزهای آینده به این کشور خبر داد. وزارت امور خارجه این کشور به مقامات دیپلماتیک و سازمان های بین المللی اعلام کرده است که شدیداً توصیه می شود در داخل خانه ها مانده و در طول روز پنجره ها را کاملاً بسته نگه دارند. سفارت روسیه در پیونگ یانگ روز پنج شنبه گذشته در صفحه فیسبوک خود نوشت: «آنطور که به ما خبر داده شده، این تمهیدات به این خاطر اتخاذ شده اند که کووید-۱۹ ممکن است از طریق ذرات گرد و غبار زرد رنگ به خاک کره شمالی منتقل شوند».

کیم جونگ اون به مردم کره شمالی دستور داد در خانه ها بمانند تا به ویروس کرونا مبتلا نشوند

کیم جونگ اون به مردم کره شمالی دستور داد در خانه ها بمانند تا به ویروس کرونا مبتلا نشوند

سفارت روسیه همچنین مدعی است که هشدار مشابهی به کنسولگری روسیه در چونگ جین و همچنین کارگران منطقه سرمایه گذاری مشترک روسیه و کره شمالی در شهر راسون داده شده است. خبرگزاری های کره جنوبی اعلام کرده اند که روز پنج شنبه تقریباً هیچ کسی در خیابان های پیونگ یانگ دیده نشده است. این خبرگزاری ها مدعی شده اند که منابعی از داخل رژیم پیونگ یانگ به آن ها گفته اند معدود کسانی که به خیابان رفته اند بارانی به تن داشته اند در حالی که هیچ بارشی در پایتخت وجود نداشته است.