×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Thursday, 1 June , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
هزینه انتخاباتی در تهران را روی یک میلیارد بستیم

به گزارش «رهوا»، عضو حزب کارگزاران گفت: هزینه انتخاباتی را روی یک میلیارد تومان در تهران بستیم و ۵٠ درصد آن تاکنون هزینه شده است. کاملا به اصل شفافیت اعتقاد داریم، هزینه‌های انتخابات از ماه‌ها قبل کاندیدا‌ها هزینه می‌کنند و به همین خاطر مجلس باید به این موضوع ورود کنند و سقف این هزینه‌ها را مشخص کنند.

حسین مرعشی، امروز و در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: انتخابات در شهرستان‌ها تحت تاثیر رقابت‌های محلی متفاوت و پرشور است ولی در شهر‌های بزرگ است که وضعیت نهایی رقم می‌خورد و امیدوارم شاهد مشارکت بالایی باشیم.

عضو حزب کارگزاران افزود: ما آمادگی داریم مسئولیت شکست را بپذیریم ولی در صورت پیروزی، این پیروزی متعلق به همه طیف‌های اصلاح‌طلب خواهد بود.

وی درباره قانون شفافیت و اقدامات حزب کارگزاران در ابن باره بیان داشت: هزینه انتخاباتی را روی ١میلیارد تومان در تهران بستیم و ۵٠ درصد آن تاکنون هزینه شده است. کاملا به اصل شفافیت اعتقاد داریم، هزینه‌های انتخابات از ماه‌ها قبل کاندیدا‌ها هزینه می‌کنند و به همین خاطر مجلس باید به این موضوع ورود کنند و سقف این هزینه‌ها را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه امیدوارم در روز‌های آینده همه حرکت کرده و کمک کنند تا موج بزرگی برای مشارکت مردمی در انتخابات ایجاد شود، گفت: به عنوان یک حزبی که به ایران و مردم هم متعهد و هم بدهکار می‌دانیم سعی کرده‌ایم به اندازه وسع و توان، علیرغم اینکه در حزب ما موافق و مخالف در برابر هم صف بندی داشتند، ولی بالاخره توانستیم جمع بندی کرده و وارد عرصه انتخابات شدیم.

مرعشی گفت: درحزب کارگزاران لیستی را برای این دوره از انتخابات تنظیم کردیم و در آن روی اصول خود ایستادیم و شرایطی که گذاشته بودیم رعایت شود چه از نظر اخلاقی و اقتصادی و سلامت نفس شان برای ما اهمیت داشت و همچنین تخصص و توانایی شان برای ایجاد مجلس کارامد برایمان اهمیت داشت و روی معیار‌های اصلاح‌طلبی‌مان نیز افرادی را معرفی کردیم که در افکار و بیان اعتقادات شان متزلزل نباشند. لیست ما بالاخره تنظیم شد.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی درباره اختلاف بین حزب متبوعش با حزب اعتدال و توسعه اظهارداشت: ما با عتدال و توسعه به عنوان یک حزب هیچگاه مشکل نداشتیم و پاره‌ای از سیاست‌ها و روش‌های اداره حزب مشکل داشتیم که انشالله بعد از انتخابات، بیشتر با دوستان در این باره صحبت می‌کنیم. اختلاف ما با حزب اعتدال و توسعه بر سر لیست انتخاباتی نیست.

وی درباره پیوند حزب کارگزاران با دیگر احزاب اصلاح طلب نیز گفت: فکر نمی‌کنم وقت زیادی برای کاستن از افراد حاضر درلیست مان باشد، دوستان تاکید داشتند هر ۱۳ نفر از نمایندگان مجلس کنونی تهران که باقی ماندند، در لیست باشند که ما خود را مقید به هیچ پیش شرطی نمی‌کردیم و می‌گفتیم باید ارزیابی روشنی از عملکرد این دوستان در مجلس داشته باشیم. حضور مردم هم اکنون مهمترین مسئله ماست.

حتما پشت مجلس می‌ایستیم و برنامه‌های مشخصی داریم تا کارکرد مجلس را افزایش دهیم. مجلس خیلی وقت‌ها می‌تواند کارکرد اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی خوبی داشته باشد. لیست باید لیست خوبی باشد تا ما ائتلاف کنیم.

مرعشی درباره لیست نهایی کارگزاران برای این انتخابات گفت: لیست کارگزاران بسته شده است. از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان وقتی موضوع قابل بحث قرار گرفت از ۳۰ حزب ۲۰ حزب تصمیم گرفتند لیستی برای انتخابات ندهند، آن تصمیم همچنان به قوت خود باقی است. اینکه لیست داده شود به عنوان جریان اصلاحات در آن مبدا احزابی که هیچ کاندیدایی برای شان نمانده بود، انصراف دادند مانند حزب اعتماد ملی که برای تهران فقط آقای افشانی بود و وقتی ایشان تائید نشدند این حزب گفتند ما فعال نمی‌شویم.

وی گفت: از ۸ کاندیدایی که از شورای مرکزی داشتیم ۶ نفر رد صلاحیت شدند. بین کسانی که قرار بود در انتخابات شرکت کنند هیچ پیش شرطی نداشتیم که مثلا از هر حزبی ۱ نفر و نمایندگانی که این دوره بودند را تائید کنیم لذا سعی کردیم لیست خودمان را بدهیم و این لیست حداکثر فراگیری را داشته باشد. از خانه کارگر ۲ نفر، ازحزب اسلامی کار ۲ نفر، از مجمع فرهنگیان ۲ نفر از اعتدال و توسعه ۳ نفر و حتی از دوستان نزدیک به حزب اتحاد هستند یک نفر و از حزب ندا ۲ نفر و از مجمع روحانیون مبارز هم داشتیم.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: ما حتما به اصولگرایان کمک می‌کنیم و اگر اقلیتی تاثیرگذار داشته باشیم با یارگیری‌هایی که در مجلس خواهیم داشت، می‌توانیم تاثیرگذاری بیشتری در مجلس داشته باشیم. ما در بهترین حالت یک فراکسیون اقلیت نیرومند در مجلس خواهیم داشت.

مرعشی اضافه کرد: گزینه ما برای ریاست مجلس آقای مجید انصاری است، منتها باید ببینیم در ائتلافاتی که بعد از انتخابات شکل می‌گیرد شاهد چه اتفاقاتی خواهیم بود. اصولگرایان که ۵ کاندیدای ریاست مجلس داریم و ما با آن‌ها ۶ نفر می‌شویم. اختلافی در بین ما نیست که اکر آقای انصاری وارد مجلس شود ایشان از نظر ما کاندیدای ریاست مجلس است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.