×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش«رهوا».«احمد حامد» رئیس دفتر ریاستِ شورای عالی یمن در سخنانی به حمایت‌های عربستان سعودی از «دونالد ترامپ» در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص تصریح کرد: عربستان سعودی هزینه‌های هنگفتی را به حمایت از ترامپ اختصاص داد. ما معتقدیم میلیارد‌ها دلار پولی که ریاض برای ترامپ هزینه کرد به هدر رفت.

این مقام ارشد یمنی همچنین یادآور شد: زمانی که ما از شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سخن می‌گوئیم به این معنا نیست که به سیاست‌های آتی دولت آمریکا دلخوش کرده ایم. ما به هیچ وجه روی دولت بایدن حساب باز نکرده ایم.

پیشتر، «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش «أنصارالله» یمن گفته بود: با عوض شدن سیاستمداران در ایالات متحده آمریکا هیچ تغییری در سیاست‌های استعماری این کشور ایجاد نخواهد شد. نباید از این واقعیت غافل شد که آمریکایی‌ها تحت تأثیر صهیونیست‌ها هستند.

با اعلام پیروزی احتمالی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از سوی رسانه‌های خبری این کشور و همچنین انتشار بیانیه بایدن مبنی بر پیروزی در این رقابتها، گروهی از طرفداران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا به این اخبار واکنش خشم آلود نشان دادند.

این طرفداران خشمگین ترامپ در ایالت‌های آریزونا و جورجیا به نشانه اعتراض به اعلام پیروزی بایدن پیش از پایان یافتن روند شمارش تمام آرا و اعلام نتایج رسمی، به خیابان‌ها ریختند. بنابر گزارشها، بسیاری از طرفداران خشمگین ترامپ به همراه خود سلاح‌های گرم حمل می‌کردند.