×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Monday, 5 June , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
مردم: ما همه سپاهی هستیم

به گزارش«رهوا».کرمان، قزوین، خراسان جنوبی، اصفهان، زنجان، سمنان، خراسان شمالی، کردستان، مازندران، خراسان رضوی، اردبیل، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، قم، گیلان، همدان، یزد، لرستان، کرمانشاه، فارس، البرز، سیستان و بلوچستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل و تهران همگی پس از نماز جمعه شاهد راهپیمایی علیه امریکا و حمایت از پاسداران انقلاب اسلامی بودند. همه این سال‌ها سپاه برای مردم در وسط میدان بود و حالا مردم برای سپاه به میدان آمدند؛ همه برای سپاه، سپاه برای همه!
تهران علیه کاخ سفید
در تهران، پایتخت ایران اسلامی مردم همراه با دیگر شهر‌های بزرگ و کوچک کشور پس از نماز جمعه در خیابان انقلاب از دانشگاه تهران تا میدان انقلاب به راهپیمایی علیه تصمیم دولت امریکا در تروریستی دانستن سپاه پرداختند. نمازگزاران تهرانی به صورت پرشور با لباس‌های سپاهی بر تن و با شعار‌های «مرگ بر امریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «امریکا و اسرائیل مظهر هر تروریست»، «ترامپ در چه فکریه، ملت همه‌اش سپاهیه»، «فخر جهان اسلام، سپاه پاسداران»، انزجار خود را در قراردادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی از سوی امریکا اعلام کردند و از سازمان‌های و نهاد‌های بین‌المللی به‌ویژه شورای امنیت سازمان ملل خواستند این اقدام غیرقانونی رئیس جمهوری امریکا را محکوم کنند. اما بیشتر از محکومیت تصمیم ترامپ، این همراهی با سپاه است که به چشم می‌آید. یعنی مهم نیست رئیس جمهور و دولت امریکا چه تصمیمی برای لفاظی علیه سپاه می‌گیرند، در هر حال ما در کنار سپاه پاسداران هستیم. اصل قضیه هم به این شکل است که سپاه جدا از مردم نیست، پاسداران سپاه از میان این ملت هستند و مرزی میان سپاه و مردم نیست.
امریکا مادر تروریسم است
طبیعی بود که در اولین جمعه پس از علنی شدن تصمیم دولت امریکا در مورد تروریستی دانستن سپاه، بخش زیادی از هر یک از خطبه‌های نماز‌های جمعه در سراسر کشور به این موضوع اختصاص یابد. در تهران هم آیت‌الله موحدی کرمانی، خطیب جمعه تهران که با لباس سبز سپاه در نماز جمعه حاضر شده بود، در بخشی از خطبه‌ها که به این موضوع اختصاص یافته بود، گفت: می‌دانید که ترامپ در اقدامی خصمانه و احمقانه با امضای بیانیه‌ای سپاه را در لیست سازمان‌های تروریست قرارداد. اول اینکه نهاد حکومتی و نیروی نظامی یک کشور که از اجزای مهم هر نظام است به عنوان گروه تروریستی محسوب شود با همه اصول و قوانین بین‌المللی مغایرت دارد و من نمی‌دانم ترامپ احمق چه بلد است و چه می‌کند. دوم اینکه بسیاری از کشور‌ها این اقدام را زیر سؤال برده و آن را موجب پیچیده‌تر شدن اوضاع خاورمیانه دانسته و همچنین برخی از تحلیلگران امریکا این را اقدامی خطرناک و موجب به خطر افتادن جان سربازانشان می‌دانند. امروز برای مردم دنیا به ویژه ملت‌های منطقه ثابت شده که مادر تروریسم، امریکاست.
وی ادامه داد: خود امریکا و ترامپ اعتراف کردند که امریکا طالبان را به وجود آورد و می‌گویند به وجودآورنده تروریست بودیم؛ حالا چه شده این بیانیه را دادند؟ امریکا، داعش و احرارالشام و النصره را حمایت کرد و سپاه مولود خبیث امریکا را کنار زد و جلوی تحقق اهداف آن‌ها را گرفت. این حرف مضحک است که بگویند سپاه تروریست است. امریکا تخریب ارکان اقتدار نظام اسلامی را هدف گرفته و به خیال خام خود دنبال فروپاشی نظام از درون است و می‌خواهد کاری کند تا مردم در فشار باشند و تسلیم شوند.
امام جمعه موقت تهران اظهارکرد: بیانیه ترامپ می‌گوید این اقدام فشار ما را بر ایران گسترش خواهد داد. این در حالی است که تحلیل‌گران سیاسی حتی در امریکا این اقدام را بی‌ثمر دانستند و یکی از مقامات سابق امریکا با تمسخر از این کار یاد می‌کند. نتیجه این بیانیه در داخل کشور موجب افزایش انسجام و همدلی نیرو‌های انقلاب شد و عکس‌العمل روسای قوا را دیدید و همچنین سخنان نمایندگان مجلس را مشاهده کردید و همه در حمایت از سپاه بیانیه دادند و رئیس‌جمهور هم محکم و قاطع از سپاه دفاع کرد. احمق‌ها نمی‌دانند که همه ایران سپاه است و همه ما پاسداران انقلاب هستیم.
آیت‌الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: نفوذ معنوی و تأثیرگذار ایران در منطقه غرب آسیا، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن از یک طرف و شکست مفتضحانه در نشست لهستان که امریکا برای ائتلاف علیه ایران تشکیل داده بود از طرف دیگر، هوش از سر ترامپ برده و او را دیوانه کرده و او می‌بیند پس از ۷ تریلیون دلار، دزدکی وارد عراق می‌شود و حق دارد دیوانه شود و بعد از توقف کوتاهی هم فرار کرد و طعم خواری و ذلت را چشید. ترامپ از انقلاب و سپاه عصبانی است و به‌قول شهید بهشتی «امریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر».
وی خطاب به رئیس‌جمهور امریکا تأکید کرد:‌ای ترامپ بیچاره، هنوز سپاه را نشناختی، سپاه مانند کوه راسخ ایستاده و دستاورد‌های انقلاب را حفظ می‌کند، در ولایت ذوب است و خادم مردم است و در رفع گرفتاری مردم پیشگام است و در دل مردم جا دارد.‌ای ترامپ با دم شیر بازی نکن! سپاه می‌تواند اگر رهبر اجاره دهد با قدرت موشکی خود تل‌آویو را با خاک یکسان کند.
سپاه خار چشم مستکبران جهان است
سردار پاسدار محمدحسین سپهر، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین هم سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم بود. او در سخنانی سپاه و سپاهیان را فرزندان مقام معظم رهبری خواند و اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درراه دفاع از انقلاب و آرمان‌های نظام تاآخرین‌نفس ایستاده است. سپهر با اشاره به اقدام اخیر دونالد ترامپ و دولت امریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی گفت: این حرکت یک بار دیگر خباثت و دشمنی امریکا را نسبت به ایران اسلامی نشان داد. با نگاهی به آمار فعالیت‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی جبهه استکبار می‌توان فهمید که در ۴۰ سال گذشته بیشترین هجمه به ولایت‌فقیه، مردم و سپاه واردشده است که البته دشمن به دنبال خسته کردن و تغییر باور مردم نسبت به انقلاب اسلامی است. جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه را نماد اقتدار بخشی به‌نظام اسلامی و مستضعفان دانست و خاطرنشان کرد: به دلیل اقتدار بخشی سپاه به‌نظام اسلامی بوده که از همان ابتدای شکل‌گیری این نهاد نظامی همواره مورد هجمه دشمنان بوده است. وی سپاه را خار چشم امریکا و مستکبران جهان دانست و عنوان کرد: سپاه طی چهار دهه گذشته همواره در صف ایستادگی در برابر توطئه‌های دشمنان بوده و در این راه توفیقات بسیاری به دست آورده است.
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به آغاز جنگ تمدن‌ها از سوی امریکا از یازدهم سپتامبر در منطقه گفت: امریکایی‌ها برای مقدمه‌چینی برای حمله به ایران، ابتدا به افغانستان و عراق حمله کردند، اما امروز امریکا در عراق و افغانستان شکست‌خورده و این مسئله ناشی از ضعف این کشور در منطقه است.
وی با تأکید بر قدرت نظامی سپاه پاسداران ابراز کرد: دشمنان تضعیف قدرت موشکی، پهپادی و نظامی ایران را در برجام‌های دو و سه دنبال کردند، اما با تدبیر فرماندهی کل قوا، این توطئه با شکست روبه‌رو شد. به دلیل شکست امریکایی‌ها در جنگ بین تمدنی اسلامی و غرب، امریکایی‌ها جنگ درون تمدنی اسلامی را با اختلاف‌افکنی‌های مذهبی در دستور کار قرار دادند، اما فرزندان سپاهی و بسیجی ایران اسلامی تمام این معادلات را برهم زده‌اند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.