×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 14 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
محبوب ترین و پرفروش ترین اسلحه های انفرادی در ایالات متحده کدامند؟

مجله خبری«رهوا».همه می دانیم که ایالات متحده در قانون اساسی خود حق مالکیت سلاح برای شهروندان را به رسمیت شناخته و این موضوع باعث شده که شهروندان این کشور بیشتر و راحتتر از هر جایی در دنیا به سلاح گرم دسترسی داشته باشند. با این وجود ترسیم تصویری دقیق و کامل از مالکیت سلاح در این کشور کمی دشوار است زیرا هر ایالت قوانین خاص خود را در این موضوع دارد.

محبوب ترین و پرفروش ترین اسلحه های انفرادی در ایالات متحده کدامند؟

اطلاعات در مورد تولید سلاح گرم در ایالات متحده به ما کمک می کند که بفهمیم چه سلاح هایی در این کشور بیشتر تولید شده و نزد شهروندان محبوب تر هستند. همچنین با سلاح های انفرادی که بیشتر صادر یا وارد می شوند نیز آشنا خواهیم شد. در سال ۲۰۱۶، سازندگان سلاح در ایالات متحده بیش از ۱۱٫۴۹۷٫۴۴۱ قبضه سلاح گرم قابل حمل تولید کرده اند که از آن میان ۴٫۲۳۹٫۳۳۵ قبضه سلاح های انفرادی (تفنگ دستی) بوده اند. این آمار افزایش دو میلیون  قبضه ای را نسبت به سال قبل از آن نشان می دهد.

محبوب ترین و پرفروش ترین اسلحه های انفرادی در ایالات متحده کدامند؟

بر اساس آمار سال ۲۰۱۶، که جدیدترین آمار موجود در آن تهیه شده است، این تعداد سلاح ساخته شده توسط کمپانی های اسلحه سازی شامل سلاح هایی که برای ارتش ساخته شده نبوده و تنها سلاح هایی که برای استفاده شهروندان غیرنظامی و نیروهای پلیس ساخته شده را در بر می گیرد. این سازندگان در سال ۲۰۱۷ بیش از ۴٫۷۲۰٫۰۷۵ قبضه تپانچه ساخته اند که بیشترین سهم را در تولید سلاح در این کشور به خود اختصاص می دهند. در سال ۲۰۱۶، تپانچه های ۹ میلیمتری محبوب ترین، پرفروش ترین و البته پرتولید ترین سلاح های انفرادی در ایالات متحده بوده اند.

محبوب ترین و پرفروش ترین اسلحه های انفرادی در ایالات متحده کدامند؟

همچنین در سال ۲۰۱۷، در این کشور بیش از ۴٫۲۳۹٫۳۳۵ قبضه تفنگ دستی ساخته شده و ۶۲ درصد مالکان سلاح گفته اند که یک تفنگ دستی دارند. بر اساس آمار و تحقیقات صورت گرفته، ۷۲ درصد از مالکان سلاح در ایالات متحده تپانچه داشته و ۶۲ درصد از کسانی که تنها یک اسلحه دارند، هفت تیر را ترجیح می دهند، به ویژه از نوع روولور. با این وجود تولید تپانچه بسیار بیشتر از روولور است به طوری که در سال ۲۰۱۶ به ازای ۸۵۶٫۲۹۱ روولور تولید شده، ۴٫۷۲۰٫۰۷۵ قبضه تپانچه تولید شده است.

محبوب ترین و پرفروش ترین اسلحه های انفرادی در ایالات متحده کدامند؟

اسلحه سازان آمریکایی در سال ۲۰۱۶ دقیقاً ۸۴۸٫۶۱۷ قبضه شات گان تولید کرده اند. شات گان یکی از سلاح های محبوب کسانی است که بیش از یک سلاح در اختیار دارند و از میان کسانی که بیش از یک سلاح دارند ۵۴ درصدشان اعلام کرده اند که دستکم یکی از این سلاح های آنان از نوع شات گان است. اما در میان کسانی که تنها یک اسلحه دارند تنها ۱۶ درصدشان گفته اند که شات گان دارند. در سال ۲۰۱۶، بیش از ۸۳۳٫۱۲۳ قبضه سلاح های انفرادی دیگر غیر از این مواردی که به آن ها اشاره شد در ایالات متحده تولید شده است که تقریباً دو برابر این مقدار در سال قبل از آن می باشد.

محبوب ترین و پرفروش ترین اسلحه های انفرادی در ایالات متحده کدامند؟

اما در ایالات متحده مردم تنها به خرید تپانچه و تفنگ های انفرادی تمایل ندارند و برخی در کنار این سلاح ها به خرید مسلسل، صدا خفه کن و دیگر انواع سلاح هایی که برای اساس قانون مالکیت اسلحه در قانون اساسی کشور مجاز دانسته شده اند روی می آورند. این سلاح ها باید توسط سازنده یا وارد کننده شان در دفتر خزانه داری کشور به ثبت برسند. تا ماه فوریه ۲۰۱۸، بیش از ۵٫۵۰۲٫۴۷۴ قبضه از این سلاح ها در ایالات متحده ثبت و مجوز دریافت کرده است. علاوه بر تولید، ایالات متحده مقادیر قابل توجهی سلاح نیز وارد می کند که این رقم در سال ۲۰۱۷ دقیقاً ۴٫۴۹۲٫۲۵۶ قبضه بوده است.

محبوب ترین و پرفروش ترین اسلحه های انفرادی در ایالات متحده کدامند؟

بیشتر این سلاح ها از اتریش وارد شده که در سال ۲۰۱۷ این رقم ۱٫۲۰۲٫۱۴۹ مورد بوده است. همچنین ترکیه در میان ۵ کشوری است که بیشترین سلاح انفرادی را به ایالات متحده صادر می کنند و از ۳۸۶٫۸۳۶ سلاح انفرادی که از این کشور وارد شده، ۲۹۵٫۳۸۲ قبضه شات گان بوده است. با این وجود اطلاعات زیادی نیز در این گزارش ها و آمارها وجود ندارد. برای مثال نمی دانیم که اسلحه سازان آمریکایی تولید ات خود را به چه کشورهایی صادر می کنند و مشخص نیست که چه تعداد از مالکان سلاح در ایالات متحده چندین نوع سلاح انفرادی در اختیار دارند زیرا این افراد مجبور نیستند که سلاح های خود را در سطح فدرال (ملی) یا هر ایالت به ثبت برسانند.

محبوب ترین و پرفروش ترین اسلحه های انفرادی در ایالات متحده کدامند؟

با این وجود می توان با اطمینان گفت که آمریکایی ها بیشترین تعداد سلاح انفرادی نسبت به جمعیت کل کشور را در مقایسه با دیگر کشورهای جهان در اختیار دارند. نکته ترسناک و تامل برانگیز این که در سال ۲۰۱۷، به ازای هر ۱۰۰شهروند آمریکایی ۱۲۰٫۵ سلاح انفرادی در اختیار شهروندان این کشور وجود داشته است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.