×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 20 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
فرزندان شاهدکشور خواستار تغییر مشی یا تغییر طهرانچی در دانشگاه آزاد شدند

به گزارش«رهوا».جمعیت فرزندان شاهدوایثارگر انقلاب اسلامی در نامه ای سرگشاده خطاب یه علی اکبر ولایتی رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد،ادامه روند مدیریتی محمدمهدی طهرانچی در دانشگاه را برخلاف مشی اصولگرایی و عدالتخواهی، و عدم پاسخگویی به ابهامات را منجر به “دفع حداکثری” دانست.

این جمعیت در ذیل این نامه خواستار پاسخ به این ابهام شد که با عنایت به شایعات متعدد اطرافیان رئیس دانشگاه آزاد، آیا نقد به مدیریت دانشگاه آزاد منجر به تکدر خاطر رهبر معظم انقلاب خواهد شد یا خیر؟

متن کامل نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر ولایتی
ریاست محترم هئیت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی
با سلام و عرض ارادت

با ارزوی بهبودی روز افزون حضرتعالی و تقدیر فراوان به دلیل حضور میدانی در مبارزه با ویروس منحوس کرونا

برادر ارجمند و مشاور امین رهبر معظم انقلاب

مدت هاست که فرزندان شاهدوایثارگر کشور قصد داشتند با نگارش وجیزه ای حضرتعالی را از نگرانی ها آینده در مورد نحوه اداره دانشگاه آزاد مطلع نمایند لکن اوج نگرانی کرونا و ضعف معیشتی مردم و همچنین مشغول بودن حضرتعالی به مبارزه با این ویروس امریکایی از نگارش دردنامه برحذرمان داشت هرچند که معظم له به دلیل علاقه و احترام به خانواده  معظم شهدا در سخت ترین شرایط نیز وقت مغتنم خود را در اختیار قرار دادید و این رابطه پدرانه و ناگسستنی هرچند از انظار عمومی پنهان ماند لکن برای ما یادگاران دوران طلایی دفاع مقدس پوشیده و پنهان نیست و از این بابت نیز هم خداوند را شاکریم هم خاضعانه از رهبری معظم انقلاب کمال تقدیر را داریم که به واسطه معظم له پیام های فرزندان شهید و جانباز به محضر شریفشان میرسد و پاسخ ها و رهنمودها نیز به فراخور درجه اهمیت دریافت شده است.

جناب آقای دکتر ولایتی 

هرچند این نامه ممکن است اوقات شریف شما را مکدر نماید یا اینکه بیان برخی مطالب در خصوص رابطه شما و فرزندان شهدا خارج از وعده مشترکمان باشد اما خواهشمندیم همچون سنوات گذشته و طبق قرار پدر و فرزندی که با فرزندان شهید هم با فراغ خاطر مطالعه بفرمائید وهم اینکه نسخه ای از آن را به محضر شریف امام امت حضرت خامنه ای کبیر  برسانید و این مسئولیت دین شرعی بر دوش شما خواهد بود.

حضرتعالی بیش از چندین سال است که ارتباط نزدیک با فرزندان شهید و جانباز داشته و دارید .
از نشست های صمیمی و دوستانه،همسفرگی های خانگی،عیادت های مستمر،پاسخ  وجواب های پیامکی تا کوه نوردی های مکرر و حضور در روضه های خانگی که در هیچ رسانه ای تا کنون به دستور و سفارش شما منعکس نشد و  ما هم وفای به عهد کردیم و از بازگویی آن حتی در محافل خصوصی خودداری کردیم.

یقینا تعهد ما به شما و کتمان این مراودت آنهم برای بیش از ۱۰ سال به شما اثبات کرده است که این تشکل و فرزندان شاهدوایثارگر به هیچ عنوان از ارتباط نزدیک و صمیمانه با شما ذره ای سوء استفاده نکرده و نخواهند کرد.

به تاکید حضرتعالی این تشکل نه خود را وامدار شخصی کرده است نه در مواضع خود منفعت جناح های سیاسی را ملحوظ داشته است.

یقینا در خاطر شریفتان هست که در یکی از مسائل مهم کشور نامه ای با ۲۰۰۰ امضا بصورت محرمانه محضرتان نوشتیم و به عملکردتان شدیدا انتقاد کردیم و در پایان نامه نیز تقاضا کردیم خودتان این گلایه نامه از خودتان  را به پیشگاه مقدس رهبری تقدیم نمائید شما هم دقیق و پدرانه در حد توان به تک تک ابهامات پاسخ دادید و نامه را نیز طبق درخواست ما به مسئولین منعکس نمودید.

پس میتوانید بر این موضوع صحه بگذارید که فرزندان شاهد وایثارگر با هیچ احدی عقد اخوت نبسته اند و در بزنگاه های حساس انقلاب پشتیبانی از ولایت، رهبری و منافع مردم را مدنظر تصمیمات خود قرار دادند و حسب الامر رهبری آتش به اختیار نسبت به انحرافات مسئولین واکنش های در خور و به موقعی از خود نشان داده اند و در همین راستا با ارائه راهکار به بیان نظریات سازنده برای اصلاح امور کشور پرداختند پرداخته اند.

برای مثال اگر خاطر شریفتان باشد در ماجرا تصویب ۲۰ دقیقه ای برجام و تحصن مقابل مجلس با لحنی تند به جنابعالی مطالبی را معروض داشتیم،گلایه های متعددی را مطرح کردیم که یقینا خاطرتان هست که بدلیل تسریع در انعکاس نامه درج بسم الله فراموش شد و شما ذیل نامه نوشتید: “به این حقیر اگر هم نقد دارید اما از یادخدا غافل نشوید” و انصافا هم بدون هیاهو و در کمال آرامش در محیطی دوستانه به رفع ابهام پرداختید که سرانجام آن پایان تحصن و صدور پیام توسط امام خامنه ای برای تحصن کنندگان بود.

در خصوص فتنه ۸۸ نیز زمانی که گعده ای با حضرتعالی برگزار کردیم و یکی از دوستان جانباز شما را “ساکت” فتنه خطاب کرد با آرامش پاسخ دادید و سپس فیلم ها و مواضعی که از شما در همان جلسه، مربوط به جلسات خصوصیتان با مقامات عالیرتبه بود را به نمایش گذاشتید و فرزندان خودتان را اقناع کردید که فتنه ۸۸ خطرناکترین فتنه در تاریخ انقلاب بوده است، بازهم ما به وعده خود عمل کردیم و ماجرای این جلسه پنهان ماند و هیچ مطلبی از این جلسات به بیرون درج پیدا نکرد. در قضیه ائتلاف سه نفره حضرتعالی، دکتر قالیباف و دکتر حدادعادل به شما گلایه کردیم که چرا برای وفای به هاشمی رفسنجانی این چنین اقدام مبهمی انجام دادید و بازهم مستنداتی ارائه کردید که طبق وعده ما و شما آنهم در سینه فرزندان شهید ماند و قانع شدیم که سیاست آنچیزی نیست که ظاهرش نمایان است.

مشاور امین رهبر معظم انقلاب

برخی تازه به دوران رسیده هایی که در بزنگاه های خساس انقلاب “تقیه” را در دستور کار قرار دادند امروز تنها عملکرد انقلابیشان شده در راهپیمایی ها بگویند:”مرگ بر امریکا” چون میدانند این شعار به جریان نفوذ لطمه ای وارد نخواهد کرد و جریان انقلابی را نیز به خوشحالی وا میدارد.

این چند سطر طولانی از خاطرات را به این خاطر یاداوری کردیم که بدانید در امانتداری ذره ای کوتاهی نکردیم اما کاسه تحملمان لبریز شده است و این سکوت های پی در پی شما در تعارض جدی با روحیه تعجیلگرایی جوانان است پس خواهشا طبق سنوات گذشته به ابهامات جدید به وجود آمده یا پاسخ بدهید وو مثل گذشته با مستندات اقناع کنید، یا خواهشا مشی خود را در راهبرد مدیریتی دانشگاه آزاد تغییر دهید چرا که احساس میکنیم اتفاقات در حال انجام در دانشگاه آزاد در آینده ای نه چندان دور خدشه ای عمیقی بر چهره معصوم انقلاب اسلامی وارد خواهد کرد و متاسفانه ادامه این روند منجر به “دفع حداکثری” و بی اعتباری مدعیان اصولگرایی در چهره مردم خواهد شد.چرا که شما منصوب و منتخب نایب امام زمان عج هستید

البته این موضوع نیز بر هیچ کس پوشیده نبود که بنا نداشتید بعد از مرحوم هاشمی عهده دار مسئولیت در دانشگاه آزاد شوید و فرمودید اگر آقا تکلیف کنند به فریضه شرعی عمل خواهم کرد، اما حالا که امام و مرجعتان تکلیف کردند و پذیرفتید لذا باید از این امتحان سربلند بیرون بیایید وگرنه تاریخ در مورد شما قضاوت دیگری خواهد کرد!

البته قبل از بیان ابهامات معروض میداریم که فرزندان شاهد کشور هیچ تعارض شخصی با برادر عزیز و دانشمند فرهیخته جناب آقای طهرانچی نداشته و این ابهامات به طرق مختلف از طریق ارسال پیام به خودشان، مدیرانشان و روابط عمومی منتقل شده است که متاسفانه پاسخ آن رفتارهای عجیب و غریب بوده است که شاید در آینده به اطلاع شما و جامعه برسانیم اما در هر حال ایشان را فردی متدین و اندیشمند میدانیم.

ولی عقلای جامعه واقفند تدین و تعقل شرط لازم برای مدیریت های کلان هست اما تدبیر، امانتداری، تعهد و بهره مندی از نیروهای کارآمدی شرط کافی مدیریت است.

در همین وجیزه هم از برادران خدوم حراست و بازرسی تقاضامندیم که حافظ دستاورد انقلاب  اسلامی باشند و بس! چرا که افراد می آیند و میروند و آنچه میماند انقلاب و اهداف آن است

جناب دکتر ولایتی عزیز

همانگونه که مستحضرید جناب آقای دکتر موید دبیرکل هیئت امنای دانشگاه آزاد در دو نامه متفاوت و دردمندانه مجموعه گسترده ای از تخلفات دانشگاه آزاد و مدیران فعلی هم قطار با آقای طهرانچی را متذکر شدند که الحق و الانصاف اگر این اتهامات به شخصی غیر از همقطاران جریان همسو با آقای دکتر طهرانچی نسبت داده میشد یقینا کمپین های #محاکمه و مبارزه با فساد به تیتر یک رسانه ای مدعی تبدیل میشد.

البته بنا نداریم در این خصوص خودزنی کنیم و یقین داریم مباحث کلان انتخابات و مهمان ناخوانده ویروس کرونا به یکباره همه نگاه ها را به آن سمت و سو سوق داده است و قطعا عدالتخواهان و مجلس آینده بزودی جنبش مطالبه گری از مدیران دانشگاه آزاد را تشکیل خواهند داد.

اما آقای دکتر، آیا در مورد کم و کیف آموزشی در دانشگاه آزاد به شما گزارشاتی داده اند؟

دانشگاهی که سالیان متمادی واحد غیرحضوری داشته است چگونه در تشکیل کلاس های مجازی مستاصل می ماند؟

آقای ولایتی میشود در مورد ماجرای واحد امارات و آکسفورد رفع ابهام کنید؟

میشود مدیران دانشگاه آزاد در خصوص کشته شدگان فاجعه اتوبوس علوم و تحقیقات برای مردم شفاف توضیح دهند؟

میشود دوستان بگویند در دوران تصدی خود بر دانشگاه آزاد چه تعداد نیرو و با کدام مجور جذب کرده اند؟

میشود بگویید ریاست محترم دانشگاه آزاد چند جلسه پرسش و پاسخ عمومی برگزار کرده اند؟

آیا در مورد نحوه انتصابات و حقوق ها به شما گزارش جامعی داده اند؟

ریاست دانشگاه میتواند مجموع حقوق ها دریافتی،کارانه و اضافه کار خود و مدیرانشان را برای شفاف سازی در معرض قضاوت مردم قرار دهد؟

ایا برداشت از صندوق رفاه دانشجویی و پس انداز کارمندان صحت دارد؟اگر درست است با کدام مجوز؟و آیا تبعات آن را میدانید؟

آیا آقای طهرانچی میتواند کپی چک هایی که برای حقوق مدیریتشان دریافت کرده اند را در سایت دانشگاه قرار دهند؟

آیا میشود آقای طهرانچی در خصوص حقوق های نجومی که بعضا به ۲۵ میلیون تومان میرسد شفاف سازی کنند؟

آیا میشود رئیس دانشگاه آزاد بگویید کدام تفکر ارزشی،مدیری که در یک سازمان سابقه تخلف مالی داشته است را مجدد به گار بگیرد؟

رئیس محترم هیئت امنای دانشگاه آزاد 

موارد مورد ابهام خیلی بیش از آن است که در این نامه بگنجد و از حوصله خارج میشود و البته اسناد متعددی در اختیار این مجموعه قرار دارد که تاکنون منتشر نشده است و یقینا به پیوست حضورتان تقدیم میگردد اما شما به فرزندانتان آموختید که برای گفتن حق و حقیقت شجاعت و درایت داشته باشند و از تطمیعات و تهدیدات نهراسند

استاد عزیز همانگونه که متعقدیم تغییر دکتر فرهاد رهبر به صلاح دانشگاه آزاد نبود چند برابر معتقدیم که اگر رئیس فعلی دانشگاه آزاد بر ریل فعلی مدیریتی خود بدون اصلاح امور ادامه دهند بزودی مردم و جامعه دانشگاهی آرزوی بازگشت جاسبی را به یک شعار عمومی تبدیل خواهند کرد.

رسانه های مدعی،تشکل های پرادعای مبارزه با فساد،سینه چاکان دفاع از حقوق مردم همه بنا به دلایلی روزه سکوت گرفته اند و متاسفانه برخی تازه به دوران رسیده هایی که در بزنگاه های حساس انقلاب “تقیه” را در دستور کار قرار دادند امروز تنها عملکرد انقلابیشان شده در راهپیمایی ها بگویند:”مرگ بر امریکا” چون میدانند این شعار به جریان نفوذ لطمه ای وارد نخواهد کرد و جریان انقلابی را نیز به خوشحالی وا میدارد و املایشان بی غلط میشود و البته از روز انتشار این نامه ما منتظر برچسب های فراوان هستیم که حواله تک تکمان میشود اما این ضرب المثل نیز فراموشمان نمیشود که دست بالای دست بسیار است.

در پایان خواهشمندیم ضمن رفع ابهامات موجود و پاسخ های قانع کننده یا در روند ساختاری دانشگاه تغییرات اساسی ایجاد کنید یا سکان اداره دانشگاه را به شخص دیگری واگذار نمایید که مشغله های علمی،امنیتی و استراتژیک مدیریت فعلی را نداشته باشند و تمام هم و غمش بشود نجات بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی چرا که اداره محیط آکادمیک از پشت شیشه های دودی و حلقه های محافظتی نمیشود!

لازم به ذکر است مدت مدیدی هم پیغام هایی به این رسانه مخابره میشود که نقد به دانشگاه آزاد و مدیریت فعلی آن در تضاد با فرامین رهبری هست و حضرت آقا راضی نیستند که آقای دکتر طهرانچی مورد نقد قرار بگیرند،که اگر این امر صحت داشته باشد لطفا به شفافیت موضوع کمک کنید چرا که مدتی است در دانشگاه آزاد به هکس نقد میشود سریع خود را به مراکز موجه و نهادهای امین و مورد اعتماد متصل میکنند چندی پیش از فردی خصوصی خواستیم در مورد بیت المالی که امانت در یدشان هست توضیحات ارائه کنند که بلافاصله پاسخ دادند که شما ضد انقلاب هستید و مخالف!

والسلام علی من تبع الهدی
جمعیت فرزندان شاهدوایثارگرانقلاب اسلامی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.