×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 14 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
شهر بدون صاحب

به گزارش«رهوا».محمدحسین پورزرندی با نامه ی بانک مرکزی که به عدم صلاحیت او اشاره داشت از مدیرعاملی بانک شهر کنار رفت. دلائل بانک مرکزی برای این تصمیم هنوز بعد از گذشت مدتهای زیادی مشخص نیست اما تلاشهای بعدی پورزرندی برای تلطیف فضا با کمک برخی رسانه ها بی اثر ماند. مدیرعامل وقت بانک شهر بعداً ادعا کرد که طبق توافق با بانک مرکزی می تواند تا زمان برگزاری مجمع در سمت مدیرعاملی بانک شهر باقی بماند که این ادعا با واکنش تند بانک مرکزی همراه و از بانک شهر خواسته شد مستندات لازم درباره ی آن را ظرف مدت ۲۴ ساعت به بانک مرکزی ارائه دهد و در همان نامه به تعلل عامدانه پورزرندی نسبت به استعفا و برکناری اشاره و در حکم تصرف غیر قانونی اموال عمومی دانسته شد. اصرار بانک مرکزی آنقدر جدی بود که پورزرندی حتی نمی توانست در جمع هیئت مدیره ی بانک شهر باقی بماند البته شاید جواب این سؤال را بتوان از قالیباف شهردار اسبق تهران شنید.
بعد از کلی سر و صدا که در آن موقع بخاطر برکناری مدیرعامل بانک شهر به راه افتاد احمد درخشنده به عنوان سرپرست این بانک انتخاب و تا امروز به فعالیت ادامه می دهد. دو مسئله بعد از این انتصاب وجود دارد اول اینکه چطور بعد مدتها هنوز از انتخاب مدیرعامل جدید خبری نیست؟ دوما چرا درخشنده به سرپرستی بانک شهر منصوب شد؟
موضوع اجرایی کردن وثیقه های بانک سرمایه بعد از اختلاس ۸ هزار میلیاردی از جمله مواردی بود که انتظار می رفت در زمان مدیرعاملی درخشنده بر این بانک به درستی انجام شود که اینطور نشد و البته درخشنده نیز از علت تعلل خود در این مورد چیزی نگفت. در یک تحلیل کلی می توان به این نتیجه رسید که اهمال درخشنده در آن زمان بسیاری از بدهکاران و اختلاسگران این بانک را خوشحال کرد زیرا آن سوء مدیریت به معنی بازی کردن در زمین افرادی بود که کمر به نابودی سرمایه ی مردم بسته بودند. از آن کارنامه ی درخشان به واسطه ی انتخاب درخشنده به سمت سرپرست بانک شهر دفاع شد و پاسخ عده ی زیادی از سهامداران بایکوت خبری و سکوت محض بود.
هیچوقت برای جبران دیر نیست و درخشنده می توانست با تکیه بر صندلی سرپرستی بانک شهر دینی را که برگردنش بود را ادا کند اما سوء مدیریت در انجام اصول بانکی و تراکنشهای مالی سبب شد امروز بانک شهر شرایط بسیار بغرنجی را در فرابورس داشته باشد. با این اوصاف به نظر می رسد اصلی ترین منبع درآمد مالی شهرداری نتواند خیلی ادامه دهد و باید برایش فکر چاره بود. بی صاحب بودن صندلی مدیریت این بانک یکی از شائبه های پر رنگی است که می بایست به آن پاسخ داده شود و بد هم نیست اگر برخی عالیجنابان به افکار عمومی پاسخ دهند که چرا درخشنده را دارای فاکتورهای لازم جهت سرپرستی بانک شهر تشخیص دادند؟ ضمن اینکه چرا از انجام یک اصل قانونی به مدت طولانی طفره رفته شده و چه عاملی باعث این دیر کرد بوده؟

منبع خبر : اطلاعات روز

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.