×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Friday, 9 June , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
سردار سلامی: قادریم تمام پایگاه‌های آمریکا را اشغال کنیم

به گزارش«رهوا» سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در برنامه نگاه یک طی سخنانی اظهار داشت: حضرت امام مانند یک خورشید در همه عالم طلوع کرد و رسالتی پیامبر گونه داشت.

وی افزود: ایستادگی را امام راحل معنا کرد و مصداق آن را در مقابل ابرقدرت‌ها به نمایش گذاشت. امام کسی بود که بی اعتنایی به قدرتها را به ما یاد داد و نشان داد قدرتهای مادی هیچ هویتی ندارند و وقتی امام گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند بعدها دیدیم آمریکا هیچ غلطی نکرد.

سردار سلامی ادامه داد: سرزمین ما پر از ستاره است. شهدا کسانی هستند که راه را به ما یاد می دهند تا امروز جهان ثمرات قد کشیدن انقلاب را می بیند. در بین شهدا کسی چون خورشید می درخشد. سردار سلیمانی کسی بود که ۴۱ سال لباس جهاد را از تن بدر نیاورد و هیچ آرزویی جز عزت مسلمانان نداشت.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: واقعا دفاع مقدس ما سرشار از شگفتی های بی نظیر است. معتقدم دفاع مقدس انبساطی است از عاشورا و این مقاومت فداراکانه اصحاب امام حسین در هشت سال دفاع مقدس ما انبساط پیدا کرد. چون اصحاب امام حسین همان اهداف امام حسین را دنبال می کردند. انقلاب ما جلوه جدید از قدرت در جهان بود که قرار بود موازنه قوا را به هم بزند. اولین واکنش ابرقدرت‌ها به این زلزله سیاسی که می توانست اضلاع قدرت در جهان تغییر دهد. بنابر این نگ ‌دعا یک واکنش سازمان یافته علیه ملت ایران بود.

سردار سلامی ادامه داد: همه محاسبات نشان می داد انتخاب نقطه درست بود و همه چیز نشان می داد آنها قادر هستند نظام اسلامی را نابود کنند. بنا بر این این فرضیه ای بود تا نشان دهند بدون اتکا به ابرقدرت‌ها استقلال برای ملت ها ممکن نیست.

وی گفت: آنچه گه صورت گرفت نشان داد معادله قدرت آنها درست نبود. در جنگ دو طرف با برآوردهای اطلاعاتی به جنگ یکدیگر می روند و تمام مسائل محاسبه می شود. در جنگ کسی پیروز است که قوی تر است و بتواندمعادله قدرت را بسازد. جنگ ما نشان داد تسلحیات و گستره جغرافیایی و حمایت ابرقدرت‌ها نمی تواند موفقیت تولید کند و چیزی که می تواند پیروزی ایجاد کند ایمان و قدرت مردانی است که برای خدا شمشیر می زنند.

فرمانده کل سپاه در باره احتمال حمله نظامی به کشور گفت: هیچ قدرتی امروز از جمله آمریکا شرایط تحمیل یک جنگ جدید علیه ملت ایران را ندارد و ملت ایران از این بلوغ های تحقیر  آمیز نگران نباشند.

سردار سلامی تاکید کرد:انتقام ما درباره سردار سلیمانی عادلانه است و ما هرگز کسی که در این ماجرا دست نداشته را ترور نمی کنیم و نمی کشیم. ولی آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. طبس و آتش گرفتن آمریکایی ها در طوفان، شکست آنها در دفاع مقدس، نا توانی آمریکا در تحریم اقتصادی و عجز آنها در تهاجم فرهنگی، دستگیری تفنگداران آمریکایی، اسقاط هواپیمای جاسوسی آنها و ضربه به عین الاسد مصداق های واقعی هستند. ملت ایران بندهن ما پیشمرگ این ملت هستیم و تا هستیم اجازه نمی دهیم یک تار مو از سر ملت ایران کم شود و اگر دشمن چنین کرد بداند نابودی خود را ترسیم کرده است. دشمن اراده و توان بزای جنگیدن ندارد و تدبیر سیاسی آنها در پی در هم فروپاشیده این نظام استکباری است.

سردار سلامی ادامه داد: وقتی رهبر کسور آمریکا فاقد دانش و شناخت همیق و دقیق از قدرت نظامی است طبیعی است که به بیان اعداد افراد آمیز روی می آورد. و قدرتهای این چنینی در بلوغ زندگی می کنند. امروز آمریکا شرایط یک جنگ حدید در منطقه با جمهوری اسلامی را ندارد و هیچ کدام از شاخص های قدرت آمریکا را برای یک جنگ مجدد دریایی نمی کند. امروز زوال عقل سیاسی و انحطاط در تدبیر در دوره ترامپ به اوج خود رسیده و آنها ارتش آمریکا را به یک ارتش فرسوده تبدیل کرده اند و نمی تواند در یک جنگ بزرگ علیه ایران شرکت کند. ارتش آمریکا توان بازسازی خود را از است داده و نیروهای او روحیه خود را از دست داده اند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اساسا جامعه آمریکا به لحاظ روانی پذیرش تلفات زیاد را ندارد. اگر آمریکایی بخواهد. در کشور ما بجنگند باید در منطقه باشند. وقتی در این منطقه مستقر شوند همه جا زیر دید و تیر ما هستند و ما قادریم تمام پایگاه های آنها را اشغال کنیم. حتی می توانیم منطقه را جارو کنیم و قدرتی که امروز ذخیره کرده ایم بر اساس بد بینانه ترین سناریوی جنگ با آمریکا و همپیمانان آمریکا است ما با منطق پیروزی آرایش قدرت داده ایم و ابزارهای یک جنگ طولانی مدت را فراهم کرده ایم. اگر آمریکایی ها در منطقه بماند تحت تاثیر اقدامات طوفانی آفندی ما قرار خواهندگرفت.

وی ادامه داد: زمانیکه در ضعیف ترین موقعیت نظامی خود بودیم ایستادیم. در آن زمان فاصله قدرت بسیار زیاد بود و ما توانستیم معادله درت را بسازیم. ما اه تعقیب و تنبیه متجاوزیم. ما هزاران گردان روی زمین داریم که اگر به حرکت آیند تمام پایگاه های آمریکا را به آتش می کشیم. بهترین گزینه این است که آمریکایی ها خود را در معرض یک نیروی مسلح پایان پذیر قرار ندهند. وقتی عین الاسد را زدیم بر مبنای این فرض زدیم که آمریکایی های واکنش نشان می دهند و ۱۰۰ ها موشک دیگر آماده کرده بودیم اما موشک بخش کوچکی از توان ما است وا گر این شیر قدرت ما به حرکت در آید چیزی جلو دار آن نیست. ما جنگ افروزی نمی کنیم اما توان تعقیب دشمن و انهدام آن را داریم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.