×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Saturday, 1 April , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
درباره موضع تلویحی رهبری برای جدل‌های اخیر نیروهای انقلاب/ آنکه از حق خود گذشت رهبری بود!

به گزارش«رهوا».رهبر معظم انقلاب در بخشی از دیدار اخیر با اعضای مجلس خبرگان فرمودند: “اتحاد نیروهای انقلاب بسیار مهم است و اختلاف سلایق افراد با یکدیگر نباید به مخالفت و معارضه منجر شود.”

این اظهارات ایشان گرچه یک دستورالعمل همیشگی برای نیروهای انقلابی محسوب می شود ولی در میان فعالین سیاسی موضع تلویجی ایشان درباره تنش های لفظی و رسانه ای میان افرادی از جبهه انقلاب درباره صداو سیما و عملکرد برخی از اعضای بیت رهبری نیز تعبیر شد.

درباره این موضع دلسوزانه رهبر معظم انقلاب سه نکته مهم را می‌توان یادآوری کرد.
الف: در نقدها و جوابیه‌های داده شده درباره برخی افراد و اعضای بیت رهبری، خواسته یاناخواسته به نوعی شخص رهبرمعظم انقلاب در بخشی از افکار عمومی و حتی بخشی از جریان انقلابی نیز در معرض شبهه و حتی تخریب قرار گرفتند. با یک سرچ ساده می توان به سادگی صدها مطلب تخریبی علیه شخص ایشان با دستاویز این مطالب مشاهده کرد. اما رهبری در اینباره کاملا از حق شخصی خود گذشتند و نشان دادند که دغدغه جریان انقلاب را بیشتر از خود دارند. همچنین باید هم کریم باشی تا از حق خودت بگذری و هم انقلاب اسلامی را از خود بالاتر بدانی -حال آنکه خود ستون انقلاب باشی- تا بتوانی چنین موضعی را بگیریید. این خودندیدن کار مردان خدا و حاصل اخلاق اسلامی است و دنیای سیاست امروز با هزاران کتاب و علم انباشته اش در دانشگاه های مختلف دنیا، نمی تواند چنین سیاسیونی را تربیت کند.

ب: از موضع رفتار سیاسی نیز، رهبری بارها در بزنگاه‌ها و مقاطع مختلف نشان داده‌اند که تا چه میزان برایشان حفظ وحدت جریان انقلابی مهم است. ولی در این بزنگاه که به نوعی خود نیز در معرض نقد و حتی تخریب خواسته یا ناخواسته در بخشی از افکار عمومی و حتی بخشی از جریان انقلابی قرار گرفتند، نشان دادند که به راحتی از خود نیز می‌گذرند تا به وحدت جریان انقلابی لطمه‌ای نخورد. و این وحدت عجیب مساله مهمی است که تاکنون چه بزرگانی از خود با همه عظمت‌شان برای آن گذشته‌اند. البته این سنگ بنای هست که پیامبر اسلام به نوعی وصیت کردند و علی علیه سلام تمام قد آنرا به مدت ۲۵ سال انجام دادند. حال نیز آنقدر وحدت اهمیت دارد که سید علی خامنه‌ای برای دعوای چند روزه چند چهره موثر در جبهه انقلاب بازهم به همین دستور عمل کنند. چون انقلاب همان شعبه بزرگ اسلام در جهان معاصر است که همه نوع سطح از فداکاری را باید برای آن کرد.

ج: اما توصیه وحدت، دقیقا خطاب به همه طرف های دعوا هست. قدم اول برای وحدت هم همان است که رهبری فرمودند که دو طرف دعوا بدانند و باور داشته باشند که خود با یکی از نیروهای انقلاب طرف هستند نه غیرآن! بنابراین زین پس معیار همان هست که گفته شد با این تفاوت که جبهه انقلاب نیز از هرچه بگذرد نباید از شکستن وحدت نیروهای انقلاب بگذرد و اصرار به خطا در اینباره پس از فرمان ولی فقیه، جای چوب خوردن دارد!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.