×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش«رهوا».مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس امروز مقارن با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان همزمان در تهران و سراسر کشور از ساعت ۱۰ صبح از مسیرهای اعلام شده برگزار شد.

این مراسم با حضور وسیع طیف‌های مختلف مردم تهران که با شعارهای خود حمایت از حقوق ملت فلسطین، محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس و رد معامله قرن را سر می‌دادند، برگزار شد.

در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در تهران شخصیت‌ها و چهره‌های سیاسی، فرهنگی، دانشگاهی و نظامی کشورمان نیز حضور یافتند.

دانشجویان به خیل راهپیمایان پیوستند
جمعی از دانشجویان دانشگاه های تهران به مناسبت روز جهانی قدس در میدان فلسطین تجمع کردند.

دانشجویان دانشگاه‌های تهران در این تجمع با محکومیت اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی در قبال فلسطین آمادگی خود را برای مقابله با طرح «معامله قرن» اعلام کردند.

دانشجویان در این تجمع با ندای« لن نسمح بصفقه القرن» کفن پوش شدند و به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند تا به خیل عظیم راهپیمایان بپیوندند.

یکی از دانشجویان کفن پوش درباره برگزاری این تجمع گفت: این اقدام را کردیم تا ترامپ و نتانیاهو و حکام خیانتکار عرب بدانند دانشجویان امت اسلامی هرگز در برابر این اقدام ننگین سکوت نخواهند کرد.

جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای جبهه مقاومت و سیل زدگان
در حاشیه این راهپیمایی با استقرار پایگاه‌هایی برای جمع‌آوری کمک به مردم مناطق سیل زده و همچنین کمک به جبهه مقاومت کمک‌های نقدی دریافت شد.

حضور هموطنان کلیمی در راهپیمایی روز قدس
هموطنان کلیمی‌مان دقایقی قبل دوشادوش سایر مردم در راهپیمایی روز قدس حضور پیدا کردند.

همطونان کلیمی در تهران از خیابان فلسطین و از مقابل کنیسه  ابریشمی به جمع راهپیمایان پیوستند.

همزمان با تهران هموطنان کلیمی ما در اصفهان، شیراز و کرمانشاه در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

هموطنان کلیمی ما در اصفهان از مقابل کنیسه کترداوید، در شیراز از مقابل انجمن کلیمیان شیراز و در کرمانشاه از مقابل کنیسه کرمانشاه در راهپیمایی روز قدس حضور یافتند.

گردشگران خارجی هم در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به میدان آمدند
جمعی از گردشگران خارجی با حضور در میدان فردوسی تهران به جمع راهپیمایان روز جهانی قدس پیوستند.

بر اساس این گزارش این گردشگران با خانواده‌های خود در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به میدان آمدند.

کدام مسئولان در راهپیمایی حضور یافتند؟
آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سردار سرتیپ غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین از جمله مسئولانی هستند که در راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران شرکت کردند

مردم تهران «آمریکا» را بزرگترین تروریست جهانی خواندند
مردم با در دست داشتن شعارهای مرگ بر آل سعود و مرگ بر آمریکا، عنوان کردند که آمریکا بزرگترین تروریست جهانی است.

کنایه‌های برجامی راهپیمایان تهرانی
یکی از نکاتی که در راهپیمایی روز قدس امسال  نگاه‌ها را به خود جلب کرد، دست‌نوشته‌ها و تصاویری بود که راهپیمایی‌کنندگان با خود حمل می‌کردند. یکی از این تصاویر، کنایه آشکاری به برجام و توافق برد ـ برد داشت.

اهمیت خاص حضور پرشور امسال مردم 
بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در حاشیه راهپیمایی روز قدس گفت: در فضای امروز که بحث معامله قرن مطرح است حضور جدی مردم در این راهپیمایی اهمیت زیادی دارد، ورزشکاران و آحاد ملت ایران به دنبال آن هستند که با حضور باشکوه خود در این روز فریاد مردم مظلون فسطین را به گوش جهانیان برسانند و این موضوع را وظیفه دینی و اخلاقی خود می دانند.

وزیر ارشاد: راهپیمایی روز قدس پاسخ مقتدارنه به تهدیدات آمریکا است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: راهپیمایی امروز می‌تواند پاسخ مقتدرانه ملت ایران به تهدیدات آمریکایی به ویژه ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا باشد. ملت ایران علیرغم همه تحریم‌ها محکم بر سر پای و مواضع خود ایستاده است.

 

حضور روحانی در راهپیمایی روز قدس
حضور «لاریجانی» رئیس مجلس و «جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور در راهپیمایی شکوهمند روز جهانی قدس

حضور ظریف در راهپیمایی روز قدس

 

آتش زدن ترامپ در راهپیمایی روز قدس

دریافت فیلم

اعدام نمادین بن سلمان و پمپئو در راهپیمایی روز قدس
یکی از حاشیه‌های جالب راهپیمایی روز قدس اعدام نمادین پادشاه و ولیعهد عربستان و نیز ترامپ و پمپئو بود.

راهپیمایان تهرانی با آویزان کردن تصاویر قاتلان کودکان فلسطینی، انزجار خود را از سران کودک‌کش سعودی و آمریکایی و صهیونیستی نشان دادند.

رئیس انجمن کلیمیان تهران: صهیونیسم در حال سوءاستفاده از دنیا است
همایون سامه‌یع رئیس انجمن کلیمیان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به حضور انبوه مردم ایران در راهپیمایی روز قدس، گفت: امروز جامعه کلیمیان تهران دوشادوش برادران مسلمان خود در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده‌اند که این کارشان حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.

وی افزود: هدف ما از حضور در راهپیمایی روز قدس نشان دادن این پیام به دنیا است که حرف یهودیت از صهیونیست‌ها جداست.

رئیس انجمن کلیمیان تهران تصریح کرد: صهیونیسم حزبی سیاسی است که در حال سوءاستفاده از یهودیت است، ضمن اینکه صهیونیست‌ها بدون آنکه به دستورات دین یهود عمل کنند قضایای مختلفی را انجام داده‌اند.

سامه‌یع با اشاره به طرح معامله قرن از سوی آمریکا، صهیونیست‌ها و برخی کشورهای عربی مرتجع عربی دنیا می‌شود افزود: این طرح به نفع رژیم صهیونیستی است، ضمن اینکه این رژیم در حال سوءاستفاده از برخی کشورهای عربی است.

معامله قرن از الان شکست خورده است
سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه راهپیمایی روز قدس در مورد اقدام رذیلانه آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانان آنان در منطقه به عنوان معامله قرن، گفت:‌ این بحثی که پیش آمده یک بحث از پیش شکست‌خورده است.
وی با اشاره به این‌که دو دلیل برای از پیش شکست خوردن طرح معامله قرن وجود دارد، خاطرنشان کرد: دلیل اول این است که مردم منطقه فرهنگ مقاومت را باور کردند و مردم قدس و فلسطین دریافتند که راه پیروزی آنها سازش و گفت‌وگو نیست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دلیل دوم این است که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نشان داده شده تصمیمات سران مرتجع منطقه تاثیرگذاز نیست، فلذا به همین دلیل معامله قرن از الآن شکست خورده است.

قرائت قطعنامه روز جهانی قدس ۹۸

دریافت فیلم

یک هموطن ارمنی: فلسطین و ارامنه دشمن مشترکی به نام صهیونیست‌ها دارند
گارنیک خواجه سوی یکی از ارامنه حاضر در راهپیمایی روز قدس تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: مردم فلسطین و ارامنه دشمنی مشترک به نام صهیونیست‌ها دارند.

وی افزود: قتل‌عام ارامنه و موضوع فلسطین دقیقاً برنامه‌ریزی انگلیسی‌ها و صهیونیست‌ها بوده است که منجر به کشتار زیادی شده است.

این هموطن ارمنی حاضر در راهپیمایی روز قدس تهران با اشاره به حضورش در راهپیمایی روز قدس تصریح کرد: وظیفه من آن است که برای حمایت از مردم فلسطین همواره حضور مستمری داشته باشم که در طول ۴۰ سال اخیر این کار را کرده‌ام ضمن اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی هم حامی مردم فلسطین بوده‌ام.

خواجه‌سوی خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها با کشتن کودکان فلسطینی به دنبال ریشه‌کنی فلسطینیان هستند و تمام تلاش آنها برای نابودی کل جهان اسلام است.

وی با اشاره به مقاومت مردم محاصره‌ شده غزه گفت: غزه سرزمینی کوچک است اما همواره مقاوم بوده و ایستادگی کرده ضمن اینکه این سرزمین نمادی از جهان اسلام است.

این هموطن ارمنی در پایان تأکید کرد: ارامنه همواره حامی مردم مقاوم فلسطین بوده و هستند.

آیت‌الله جنتی در راهپیمایی روز قدس

طائب: فروپاشی رژیم صهیونیستی با تداوم حمایت از فلسطین شتاب می‌گیرد
حجت الاسلام حسین طائب ،معاون اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: روند فروپاشی رژیم صهیونیستی در داخل سرزمین‌های اشغالی آغاز شده است.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمائی روز قدس امسال گفت: حضور پرشور ملت های آزادیخواه جهان در سراسر ممالک اسلامی و دیگر کشورها می‌تواند شتاب دهنده فروپاشی رژیم غاصب صهیونیستی باشد.

ظریف: سازمان همکاری‌های اسلامی به جای شاد کردن اسرائیل از قدس حمایت کند
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: پیام قدس این است که قدس فروشی نیست، قدس نه متعلق به آمریکا است که به اسرائیل ببخشد و نه رژیم صهیونیستی می‌تواند ادعای قدس را داشته باشد. قدس متعلق به مسلمانان و مردم فلسطین است. هیچ کسی حق ندارد قبله اولین مسلمین را به آمریکا و صهیونیست‌ها واگذار کند و یا هر اقدام دیگری کند. چرا که باعث خدشه در آرمان فلسطین می‌شود.
وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: باعث تاسف بسیار است که چند انگشت‌شمار از حکام عربی برای حفظ خودشان و پیشبرد اهداف این توهم را دارند که اگر در کنار نتانیاهو قرار بگیرند می‌توانند به آمال خود برسند.

لاریجانی:‌ حضور آمریکا در منطقه برای سرکوب مسلمانان باعث تقویت جریان مقاومت شد
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز با حضور در جمع راهپیمایان تهرانی در روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال‌های اخیر، همیشه حضور مردم در روز راهپیمایی روز جهانی قدس یک پشتیبان جدی برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین بوده است و از این جهت این امری است که یاد فلسطین خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که چه شده است که در این ۴۰ سال ما شاهدیم که اسرائیل سال به سال ضعیف‌تر و جبهه مقاومت تقویت شده است،‌افزود: روشن است؛ چرا که جریان‌هایی که با طرح‌های صلح و امثال این‌ها دنبال می‌شوند به نتیجه نرسید و هر چه آنها روی این مسائل اصرار بیشتری می‌کردند نتیجه کمتری می‌گرفتند یا جریان مقاومت به این دلیل و هم حضور آمریکایی‌ها در منطقه برای سرکوب مسلمانان باعث می‌شد که جریان مقاومت قوی‌تر شود.

فدوی: عامل حضور پرشور مردم ستم رژیم صهیونیستی است
سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه راهپیمایی روز قدس و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حضور پرشور و شعور مردم خود گویای همه چیز است.

وی افزود: این حضور و حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین تا زمانی که عامل اصلی اشغالگری یعنی رژیم صهیونیستی وجود دارد، ادامه دارد.

سردار فدوی گفت: عامل حضور پرشور مردم ظلم و ستم رژیم صهیونیستی و ما معتقدیم که ظلم پایدار نیست و تا زمانی که باطل هست مردم در صحنه حضور دارند.

 حضور شیخ عیسی قاسم در راهپیمایی روز قدس

حضور حجت‌الاسلام رئیسی در راهپیمایی روز قدس
رئیس‌جمهور: پیروزی نهایی از آن فلسطین است
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور که در مسیر راهپیمایی گسترده و پرشور مردم تهران قرار گرفت با  اشاره به اینکه روز قدس در تاریخ انقلاب اسلامی ایران از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: روز قدس روز تقابل همه مسلمانان در برابر متجاوزین عالم است و پیام قدس این است که فلسطین برای همیشه زنده بوده و قدس از آن مسلمانان است.

رئیس جمهور با  بیان اینکه دشمنان اسلام در دو سال گذشته توطئه های جدیدی علیه قدس طراحی کرده اند که البته به نتیجه نرسیده است ، خاطرنشان کرد: دشمنان قدس را  پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کردند که جز یکی دو کشور کوچک هیچ کشوری در جهان از آن حمایت نکرد. آنان همچنین جولان را از آن رژیم صهیونیستی  معرفی کردند که هیچ کشور و نهاد بین المللی  از آن حمایت نکرد.

روحانی تاکید کرد: بی تردید موضوع معامله قرن نیز به ورشکستگی قرن تبدیل خواهد شد و قطعا به نتیجه نخواهد رسید.

رئیس جمهور اظهار داشت: ملت ایران ۴۰ سال است که به خیابانها آمده و علیه  استکبار و صهیونیست ها شعار می دهند و ملت فلسطین نیز ۷۱ سال است که در برابر استکبار و صهیونیست ها مقاومت می کنند.

 حضور آیت الله آملی لاریجانی در راهپیمایی روز قدس

 

رئیسی: معامله‌قرن تبدیل به مقاومت‌قرن می‌شود
حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران در بیرجند اظهار داشت: حضور با شکوه مردم در این راهپیمایی این اجتماع پیام حتمیت آزادی قدس برای دوستداران انقلاب و جبهه انقلاب دارد.

وی افزود: اراده پولادین ملت با پشتوانه مردمی نابودی حتمی ظلم را به دنبال دارد.

رئیس قوه قضائیه گفت: استکبار و دشمن از بین رفتنی‌اند حتماً و حاکمیت اراده الهی حتمی بوده و تحقق آن امری قطعی است.

رئیسی افزود: اراده پولادین مردم با حضور گسترده مردم و جوانان پیام‌های زیادی دارد و این حضور برای دشمن و استکبار پیام‌های زیادی دارد.

وی بیان داشت: معامله قرن تبدیل به مقاومت قرن می‌شود و شما این امر را حتمی بدانید زیرا با توجه به این اجتماع باشکوه و با بصیرت که امت اسلامی دار. معامله قرن تبدیل به مقاومت قرن می‌شود.

سرلشکر‌جعفری: دشمنان از گذشته درس نمی گیرند

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده قرارگاه فرهنگی سپاه پاسداران در حاشیه راهپیمایی یوم‌الله قدس در جمع خبرنگاران درباره معامله قرن، اظهار داشت: این اولین شکست آمریکایی‌ها و توطئه غربی‌ها در منطقه نیست که ما شاهد آن هستیم.

وی افزود: همه اقدامات قبلی آنها در طول این ۴۰ سال انقلاب با شکست مواجه شده است؛ اما آنها درس نمی‌گیرند دشمنان ما از احمق‌ها هستند.

سردار سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: این معامله قرن هم به یاری خدا به برکت روز قدس به سرعت با شکست روبه‌رو می‌شود و برای همه این شکست معلوم خواهد شد.

وی در پایان گفت: ‌این روز (روز قدس) همه مسلمانان جهان با همت بلندی که دارند پشتوانه مردم مظلوم فلسطین هستند و ما به زودی شاهد شکست و نابودی رژیم صهیونیستی هستیم.

دشمن بداند ملت ایران عقب نشینی نمی‌کند
سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در حاشیه راهپیمایی روز قدس جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال بزرگترین مقاومت را در روز قدس با حضور پرشکوه مردم مشاهده کردیم.

وی افزود:حضور مردم بی نظیر بود، و با توجه به این جمعیت می بینیم که هنوز بعضی از مردم به مسیر نرسیده و در راه هستند. باعث افتخار است که این جمعیت حماسه ای دیگر را رقم بزند.

وی با بیان اینکه حضور مردم و فریاد آن ها بر سر استکبار نشان دهنده آزادگی و وقادری آن ها است تصریح کرد: دشمنان بدانند که ملت ایران عقب نشینی نمی کنند و اتحاد آن ها نسبت به گذشته افزایش پیدا می کند.باز هم تکرار می‌کنم، استکبار بداند که مردم از پای نخواهند نشست.

برنامه نسل جدید برای اسرائیل
آیت‌الله مکارم شیرازی در حاشیه برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن تقدیر از حضور حماسی مردم در این راهپیمایی اظهار داشت: حضور مردم در این راهپیمایی ضربه شدیدی به اسرائیل غاصب خواهد بود.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی فکر می‌کردند با گذشت زمان مسئله قدس دست فراموشی سپرده خواهد شد، ابراز کرد: ابتکار تاریخی حضرت امام (ره) سبب برپایی این راهپیمایی باشکوه در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در هرسال شده است.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: نسل‌های جدید آماده می‌شوند تا ان‌شاءالله اسرائیل غاصب را از سرزمین‌های اسلامی بیرون بیندازند.

زمینه‌های محو اسرائیل فراهم شده است
سعدالله زارعی، کارشناس مسائل غرب آسیا، پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز (۱۰ خرداد) تهران، با اشاره به طرح‌های نجات اسرائیل از ابتدا تا کنون گفت: با شکست مواجه شدند و درباره آن‌ها اعتراف وجود دارد و این به واسطه روز قدس است.

وی ادامه داد: زمینه‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی برای محو اسرائیل فراهم شده و سخن مقام معظّم رهبری در ۱۸ شهریور ۹۴ مبنی بر اینکه تا ۲۵ سال دیگر به توفیق الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی وجود نخواهد داشت، قطعاً تحقق پیدا می‌کند.

حضور مردم در صحنه هر تحرکی را از دشمن می‌گیرد
سردار محمد رضا یزدی، فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس و در جمع خبرنگاران گفت: حضور مردم بیانگر حمایت از آرمانهای بزرگ اسلامی بخصوص فلسطین است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ خاطرنشان کرد: امروز میز مذاکره زمین فلسطین و‌ غزه است و کسانیکه سر این میز می نشستند کودکان فلسطینی هستند که به جرم دفاع از کشورشان در برابر رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند.

وی تاکید کرد: شکر خدا تا کنون هیچ مشکل امنیتی نداشته ایم؛ ‌ دشمنان هم می دانند که حضور مردم در صحنه هرگونه تحرکی را از آنها می گیرد.

فرار صهیونیست‌ها به پناهگاه‌ نشان از استیصال آنها دارد
محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: روز قدس از یادگارهای بنیان گذار انقلاب اسلامی است و پیش از این استکبار جهانی تبلیغ می‌کرد که موضوع قدس موضوعی مربوط به جهان عرب است و به همین دلیل ناسیونالیسم عربی براین موضوع تاکید می‌کردند.

این نماینده مجلس بیان کرد: فرار صهیونیست‌ها به پناهگاه‌ها نشان دهنده استیصال آنها است و به زودی با بازگشت فلسطینی ها، حکومت فلسطین  به پایتختی بیت المقدس  محقق خواهد شد.

تنها راه‌حل مسأله فلسطین تداوم انتفاضه است
شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس سال ۱۳۹۸، با قرائت قطعنامه ای مواضع خود را در ۵ بند اعلام کردند.

راهپیمایان تصریح کردند: تنها راه حل مسأله فلسطین را تداوم انتفاضه و مقاومت در برابر جبهه کفر جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا، نفی مطلق هر نوع سازش و تسلیم تا محو غده سرطانی اسرائیل، بازگشت آوارگانِ فلسطینی از اقصی نقاط دنیا و برگزاری همه پرسی فراگیر و آزاد برای تضمین آینده این کشور با تحقق راهبرد «همه فلسطین برای همه مردم فلسطین» و «فلسطین از بحر تا نهر» اعلام و بر آن تأکید می نماییم.

پیام راهپیمایی روز قدس مقابله با معامله قرن است
امیردریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش در حاشیه راهپمیایی یوم الله قدس در جمع خبرنگاران با اشاره به معامله قرن اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیام این راهپیمایی در مقابل معامله قرن این است که فلسطین متعلق به فلسطینیان است و هیچ توطئه‌ای شکل نمی‌گیرد و هیچ ترفندی نیز نمی‌توانند اجرا کنند و همه این طرح‌ها نیز با شکست روبه‌رو خواهد شد.

امیر صباحی فرد: دشمنان به هیچ وجه قدرت رویارویی با ارتش ایران را ندارند
امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در رابطه با تهدید کشورهای مختلف علیه ایران اظهار داشت: دشمنان به هیچ وجه قدرت رویارویی و مقابله با ارتش جمهور اسلامی ایران نداشته و نخواهند داشت.

وی تاکید کرد: اینکه قدس پایتخت ابدی فلسطین است جزو شعارهای ابدی ما خواهد بود.

بطحایی: تا زمانی که ظلم به فلسطینی‌ها ادامه دارد حمایت از آن‌ها برقرار است
سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران، گفت: حضور باشکوه مردم ایران و دانش‌آموزان در راهپیمایی روز قدس نشأت گرفته از روحیه استکبارستیزی آنها است.

وی افزود: روحیه استکبارستیزی مردم ایران ریشه در آموزه‌های دینی دارد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تا هر زمانی که فلسطین مسأله اول جهان اسلام است تکلیف شرعی همه مسلمانان حمایت از آنان و حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس است.

بطحایی گفت: حداقل کاری که مردم ایران اسلامی برای مردم فلسطین انجام می‌دهند حضور جدی در راهپیمایی روز قدس و اعتراض به کودک‌کشی و ظلم صهیونیست‌ها به جهان اسلام و کل جهان است و تا زمانی که این ظلم آنها ادامه دارد حمایت از مردم فلسطین هم برقرار است.

رئیس مجلس: طرح «معامله قرن» روحیه سبکسری و دلال مأبانه آمریکا را نشان می‌دهد
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز (۱۰ خردادماه ۹۸) تهران،‌ طی سخنانی،‌ اظهار داشت: مطلبی که در طرح معامله قرن وجود دارد این است که چه کسی آن را به راه انداخته است؟

وی افزود: داماد آقای ترامپ که یک جوان یهودی تاجر است مسئول بحث معامله قرن است؛ خود ترامپ قبلا اعلام کرده بود که او عاشق اسرائیل است حال او را مسئول این کار کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر همین اساس اضافه کرد: جنایتکاران سرزمین کشور دیگری را به رژیم صهیونیستی هبه کردند. یک اقدام ماجراجویانه و خیلی هم مسخره است که یک کشور آن طرف دنیا یک کشور دیگری را به اسرائیل می‌دهد،  اسرائیلی‌ها کم سرزمین های اسلامی را غصب کردند که این را هم به آنها جایزه دادید؟ این عمل روحیه سبکسری و دلال مأبانه سردمداران آمریکایی‌ها را در عرصه سیاست بین المللی نشان می‌دهد.

اژه‌ای: ما با شیطان مذاکره نمی‌کنیم
غلام حسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در حاشیه مراسم روز قدس امسال در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور میلیونی مردم در این مراسم گفت: مردم انقلابی ایران موقعیت شناس و زمان شناس هستند و همواره در مراحل مهم در صحنه حضور داشتند.

وی ادامه داد: امروز که مجدداً نظام سلطه با ترفند جدیدی به نام معامله قرن می خواهد رژیم صهیونیستی را از این مخمصه نجات دهد و در حاشیه امنیت قرار دهد ملت ایران با حضور در راهپیمایی روز قدس اعلام کردند که نقشه خائنانه آنها را می‌دانند و از آرمان‌های فلسطین حمایت می‌کنند.

معاون اول قوه قضاییه درباره اظهارات اخیر مقامات آمریکایی درباره مذاکره بین ایران و آمریکا گفت: آمریکا شیطان بزرگ است و ما با شیطان مذاکره نمی‌کنیم.

رضایی: مبتکر راهپیمایی روزقدس امام(ره) بود
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جمع خبرنگاران، در رابطه با راهپیمایی روز قدس گفت: مبتکر راهپیمایی روز قدس حضرت امام خمینی (ره) بوده و یکی از نمادهای احساس مسولیت ملت ایران نسبت به مسائل انسانی و اسلامی است.

وی در ادامه افزود: امسال از لحاظ طرح توطئه های جدید برای ملت فلسطین سال مهمی است و ملت با حضور در خیابان‌های تهران و ایران این طرح ننگین را رد می‌کنند.

رضایی در رابطه با معامله قرن اظهار کرد: معامله قرن هم مانند طرح های دیگر با توجه به اینکه هیچگونه مبنای عادلانه ای ندارد قطعا با شکست مواجه خواهد شد.