×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Monday, 15 August , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 7 خبر
حاج قاسم سلیمانی رفیق خوب و عزیز ما بود/ حرکت دیشب فقط یک سیلی بود/ باید حضور فسادانگیر آمریکا در منطقه تمام شود+فیلم

به گزارش«رهوا».حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالروز قیام تاریخ‌ساز مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ در جمع هزاران نفر از مردم قم در حسینیه امام خمینی (ره) به سخنرانی پرداختند و در اقدامی کم سابقه این دیدار از شبکه های سیما به طور زنده پخش شد.

رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم قم:

*ایمان و غیرت دینی مردم را در ۱۹ دی به میدان کشید

*مردم عزیز و با افتخار قم این مراسم ۴۱ سال است که هر سال با عظمت برگزار می شود . مردم سراسر کشور چشمشان به مردم قم است در روز ۱۹ دی به مناسبت آن حادثه بسیار مهم و تاریخ ساز.

*یک جمله درباره این مسئله ۱۹ دی و قم عرض کنم و یک جمله درباره شهید این روزها شهید سلیمانی

*درباره مسئله ۱۹ دی باید فکر کنیم و درس بگیریم اکثر شما براداران و خواهرانی که تشریف دارید آن روز نبودید و ندیدید لکن آن روز خاطره اش زنده است که باید درس بگیریم؛ زیرا گذشته باید همیشه چراغ راه آینده باشد.

* ۱۹دی اینجور بود به خاطر مقام مرجعیت رهبر عظیم شان و بزرگ انقلاب که در آن وقت در ایران نبودند مردم قم به خاطر دفاع از ایشان در مقابل نیروهای مسلح و بی رحم طاغوت سینه سپر کردند مردم دست خالی بودند و هیچی نداشتند؛ چه چیزی آنها را وسط میدان کشید؟ ایمان و غیرت دینی؛ این دو تا کلیدواژه است.

بیانات مهم رهبرانقلاب پیرامون شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی:

*حاج قاسم سلیمانی رفیق خوب و عزیز و شجاع ما بود. هم تدبیر داشت و هم شجاع بود. بعضی ها تدبیر دارند ولی شجاعت ندارند. بعضی ها شجاعت دارند ولی تدبیر ندارند.  از همه اینها بالاتر اخلاص او بود. اهل ریا نبود.

دانلود فیلم خصوصیات اخلاقی حاج قاسم از زبان رهبرانقلاب

*شهید سلیمانی هم دل و جگر داشت و به دهان خطر می رفت و ابایی نداشت با تدبیر بود و منطق داشت برای کارهاش

*این تدبیر فقط در میدان نظامی نبود. در میدان سیاست هم بود. در عرصه سیاست هم شجاع بود و هم با تدبیر بود. سخنش تاثیر گذار بود.

دانلود/ رهبرانقلاب: سردارسلیمانی هم شجاع بود هم با تدبیر

*یک فرمانده جنگاور مسلط بر عرصه نظامی بود. در عین حال مقید به حدود شرعی بود. در میدان جنگ گاهی افراد،‌ حدود الهی را فراموش می‌کنند و می‌گویند وقت این حرف‌ها نیست. او مراقب بود. جایی که نباید سلاح به‌کار گرفته شود به کار نمی‌برد و مراقب بود به کسی تعدّی نشود. احتیاط‌هایی می‌کرد که معمولاً در عرصه نظامی کسی انجام نمی‌دهد.

*در مسائل داخلی کشور اهل انقلاب بود نه اهل حزب و جناح. ذوب در انقلاب بود و اهل انقلابی گری و قائل به خط نورانی امام(ره)

* این مرد دست فلطینی ها را پر کرد. کاری کرد افرادی در یک جایی مثل باریکه غزه بتوانند بایستند. این را بارها برادران فلسطینی گفته اند.

*او به کمک ملت های منطقه توانست همه نقشه های نامشروع آمریکا در منطقه غرب آسیا را خنثی کند، این آدم توانست درمقابل تشکیلات که با پول و با توانایی های دیپلماسی آمریکایی و زورگویی های آمریکا روی کشورهای ضعیف داشتند،  قد علم کند که نقشه هایی که تهیه شده بود را در منطقه غرب آسیا خنثی کند.

*نقشه آمریکا در عراق، سوریه و لبنان به کمک این شهید عزیز خنثی شد.

*آمریکایی عراق را مانند رژیم پلهوی می پسندند ،نقطه ای باشد پر از نفت و هر کاری میخواهند بکنند مانند آن گاو شیرده، اما مرجیعت در برابر آن ایستادند و حاج قاسم به همه آنها به عنوان یک مشاور مدد رساند.

*ملت‌ها امروز بیدار هستند و نقش این شهید و یاران او مثل شهید ابومهدی المهندس،‌ مردی مومن و شجاع با چهره نورانی معنوی و خدایی. شهید سلیمانی و امثال این انسان‌های شجاع توانستند کارهای بزرگی انجام دهند.

*امروز دست لبنان و هم چشم لبنان حزب الله است و نقش شهید عزیز ما در این حالت نقش ممتاز و شایسته استو

*در جلسه ای که ما غالبا با مسئولین مختلف داشتیم حاج قاسم گوشه ای مینشست که دیده نمیشد و خودش را ظاهر نمی کرد. آدم میخواست یک موضوعی را مطرح کند باید استشهاد میکرد و پیدایش میکرد. اهل تظاهر نبود.

* یک فصل دیگر درباره شهید سلیمانی، برکات این شهادت است. امروز من به آنچه او برای ملت ما و منطقه به‌وجود آورد من تعظیم می‌کنم. کار بزرگی انجام شد. قیامتی به‌پا کرد. معنویت او، شهادت او را برجسته کرد. این تشییع‌جنازه‌های ایران و آن بدرقه‌های عراقی در کاظمین،‌ بغداد، نجف و کربلا چه کردند با این پیکر ارباً ارباً! از روح مطهر او از اعماق دل تشکر می‌کنیم.

دانلود فیلم روضه‌ رهبر انقلاب از پیکر سردار سلیمانی

*دشمنان در مقابل عظمت ملت ایران احساس خضوع کردند. آن دشمنی که سعی می کند آن مجاهد عظیم القدر را و این سردار مبارز با تروریست را یک تروریست معرفی کند، ملت ایران زد در دهان آن ها

* از حادثه در جریان تشییع در کرمان متاثر شدم و به مردم داغدار تسلیت می گویم.

* دیشب یک سیلی به آمریکایی‌ها زده شد؛ «انتقام» بحث دیگری است. مهم آن است که حضور فساد برانگیز آمریکا باید در منطقه تمام شود. آنها در این منطقه ویرانی اوردند، خرابی اوردند، خرابی زیرساخت اوردند. البته هرجا پا گذاشتند اینگونه شد. اصرار دارند همین فساد را نسبت به ایران عزیز هم داشته باشند. مسئله مذاکره و نشستن پشت میز مقدمه حضور است دیگر. این منطقه حضور امریکا را قبول نمی کند. ملت ها و دولت های برخاسته از ملت ها قبول نمی کنند.

*آنچه وظیفه ما به عنوان مردم و جمهوری اسلامی است: اولاً دشمن شناسی است و در مقابل دشمن اشتباه نکنیم. نگوییم که همه می‌دانیم؛ بلکه همه میدانید که دشمن آمریکا و استکبار و صهیونیسم است اما تلاش وسیعی دارد انجام می شود که این قضیه را برعکس و نظر مردم را برعکس کنند.

*با شیوه‌های پیچیده تبلیغاتی؛ همه باید مراقب باشند. دشمن شناسی بسیار مهم است. در مقام بعد، دانستن نقشه دشمن که چه می‌خواهد بکند؟ و بعد دانستن شیوه مقابله با نقشه دشمن.

*این را باید مردم بدانند، اتکای ما به مردم است. جمهوری اسلامی بدون خواست و کمک مردم و بدون آرای موافق و مثبت و اراده‌های مردم که چیزی نیست. معنایی ندارد.

*مردم باید هم دشمن را بشناسند هم شیوه‌های کاری دشمن را بدانند و هم نحوه‌ی مقابله با این شیوه ها را بدانند. این کار صاحبان فکر است خوشبختانه امروز در کشور مردان شجاع و باتدبیر کم نداریم.

*دشمن عبارت است از امریکا، اسرائیل و دستگاه استکبار. مجموعه ای از شرکت ها و کمپانی ها و .. که با هر جای که مخالف ظلم باشد مبارزه می کنند. حالا یک کشور منظقه که علیه ما هم حرف می زند تا وقتی علیه ما کاری نکرده نمی شود در زمره دشمن گذاشت.

* نقشه دشمن این است که مردم ما را در بخش های گوناگون دچار خلل در نظم و اراده و ایمان و عزم راسخ بکند. تردیدافکنی در ایمان و غیرت دینی.

* برخی ها می گویند کاری نکنید که امریکا عصبانی شود. در روزنامه ها می نویسند. اینکه همان نقطه مقابل صحبت پروردگار ماست.

* از جوانان ما عصبانی هستند. جوانانی که در عرصه جهاد عمل می کنند. جوانانی که در عرصه علم هستند. جوانانی که در عرصه نظامی هستند.

*خداوند رحمت کند همه کسانی را که راه این ملت را هموار میکنند. مصوبه دیروز مجلس ما خیلی خوب بود. مصوبه مجلس عراق خیلی خوب بود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code