×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش«رهوا».روزنامه اصلاح طلب آرمان در گزارشی با عنوان «اگر ناطق نیاید» که آن را به تیتر اصلی شماره امروز خود هم اختصاص داده پیشنهاد داده است که اصولگرایان با توجه به رحلت حضرات آیات مهدوی کنی، یزدی و مصباح یزدی به زیر چتر ناطق نوری بروند!

در گزارش آرمان آمده است: «اصولگرایان در هیچ زمان دیگری، با چنین بحران رهبری روبه‌رو نبودند و آنها همیشه در مقاطع مختلف پرچم زعامت خود را به دست نیروی شناخته‌شده‌ای سپرده بودند اما درگذشت این سه آیت‌ا‌… علامت سوال بزرگی در جلوی نام رهبری این جریان سیاسی ایجاد کرد».

در بخش دیگری از گزارش نوشته شده است: «در این میان اما هنوز یک روحانی مانده که همگان با او آشنا هستند و می‌تواند جای خالی بزرگانی مانند مهدوی‌کنی را پر کند و آن حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری است».

در ادامه، نویسنده گزارش ضمن اشاره قابل تامل به سوابق سیاسی ناطق، رسما به حمایت ناطق از اصلاح طلبانی نظیر میرحسین در سال ۸۸ و یا روحانی در سال ۹۲ نیز اشاره می کند و می نویسد: «بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به‌عنوان نماینده امام در جهاد کشاورزی انتخاب شد. در دولت نخست نیز اداره وزارت کشور را برعهده داشت. در انتخابات مجلس اول، سوم، چهارم و پنجم به‌عنوان منتخب مردم به مجلس راه یافت و در دو دوره آخر، ریاست مجلس را نیز برعهده داشت. در انتخابات دوره هفتم ریاست‌جمهوری نیز به‌عنوان کاندیدای مورد حمایت اصولگرایان و عضو جامعه روحانیت مبارز حضور یافت که موفق به پیروزی بر نامزد رقیب خود، سیدمحمد خاتمی نشد. وی بعد از این انتخابات به منتقدان جناح راست تبدیل شد. در انتخابات ۸۸ از حامیان کاندیدای اصلاح‌طلبان بود. در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲، یکی از گزینه‌های مطرح از سوی ائتلاف اعتدالیون و اصلاح‌طلبان بود که آن را نپذیرفت و سرانجام از حسن روحانی حمایت کرد».

در پایان گزارش هم نویسنده با بیان اختلافات عمیق در بین اصولگرایان(!) پیشنهاد داده است تا اعضای این جریان به زیر چتر ناطق نوری بروند.

اما درباره این پیشنهاد باید نکات ذیل را مطرح کرد:

یک. قطعا و یقینا در عدم خیرخواهی اصلاح طلبان برای توفیق جبهه انقلاب شک و تردیدی وجود ندارد و این گزارشات را قطعا بخشی از پازل انحراف و اختلاف افکنی باید تصور کرد.

دو. توصیه مثلا خیرخواهانه نویسنده در حالی مطرح می شود که در دل متن صریحا از حضور ناطق در جبهه اصلاحات و حمایت او از میرحسین موسوی و حسن روحانی سخن به میان می آورد. البته که ارادت و رفاقت ناطق با اصلاح طلبان و به خصوص شخص خاتمی بر کمتر کسی پوشیده است.

سه. روزنامه اصلاح طلب در حالی با خیال پردازی اصولگرایان را دارای اختلافات عمیق معرفی می کند که دقیقا عبارت «اختلاف عمیق» توصیف کننده حال و روز کنونی جریان اصلاحات است. جریانی که نه تنها حامیان مردمی انها بلکه اعضای خود جریان هم دیگر رهبری خاتمی را قبول ندارند و حتی کم سابقه ترین اصلاح طلب هم در این جریان جزو مدعیان به شمار می رود.

چهار. روزنامه آرمان که به رسانه خاندان هاشمی رفسنجانی مشهور است امروز به جای این قلم فرسایی ها باید برای مردم گفته مرحوم هاشمی را بازخوانی کند که رای سه درصدی روحانی را او به ۵۱ درصد رساند و از مردم بخواهد نظرشان را در این باره بیان کنند.