×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Friday, 9 December , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
اگر کرونا و ترامپ نبودند دلار زیر ۵ هزار تومان بود

به گزارش«رهوا». دکتر حسن روحانی در جلسه هیات دولت اظهار کرد: در هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ دشمنان این انقلاب و مردم توطئه بزرگی را علیه کشور به وسیله مزدوران و در محل حزب جمهوری اسلامی پیاده کردند. خسارت بسیار بسیار عظیم بود و می توانست این خسارت بیشتر باشد.

وی با اشاره به حضور امام راحل در شرایط سخت عنوان داشت: وقتی امام زنده و در کنار مردم هست هر مشکلی و فاجعه ای قابل حل است و امام به خوبی آن روزها را مدیریت کرد. امام از شهید بهشتی به عنوان یک ملت یاد کرد، این شهید بزرگوار واقعا مظلوم تاریخ انقلاب اسلامی ما بود.

دکتر روحانی اظهار کرد: کشورهای بزرگ غربی در این توطئه و طراحی شرکت داشتند و منافقین به عنوان مزدوران وارد عمل شدند. قرار بود با آن انفجار مجلس و دولت از کار بیفتد و رییس قوه قضاییه با مشکل مواجه شود. دشمنان تلاش می کردند که کشور از هم بپاشد و می خواستند نظام را از بین ببرند. باید از شهید بهشتی به عنوان یک ملت یاد کرد. واقعا او مظلوم تاریخ انقلاب اسلامی ما بود. شهید بهشتی آن قدر مظلوم بود که در جلسات خصوصی نمی شد از او دفاع کرد. شهید بهشتی مظلوم غیر قابل دفاع بود.

وی افزود: این مسیر و راه علیرغم سختی های آن روز ادامه داشته است. شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن نه تنها روحیه مردم را خرد و ضعیف نکرد بلکه مردم تکان نخوردند. در سال ۶۰ که بالاترین توطئه را علیه ما طراحی کردند اما بزرگترین پیروزی برای ما در میدان جنگ ایجاد شد.

رئیس جمهور متذکر شد: امیدواریم قوه قضاییه ما از جناحی بودن و حزبی بودن دور باشد. قوه قضاییه آخرین ملجا است. هرکس ظلم ببیند به قوه قضاییه می رود. ما باید امکانات برای قوه قضاییه فراهم کنیم.گزارش ضابط پایه پرونده است و بعد گزارش کارشناس است. برای ما مهم است که جمهوری اسلامی قوه قضاییه داشته باشد که شهید بهشتی بنیان گذار آن است. یادم هست انقدر به شهید بهشتی توهین و افترا شد که به هیچ کس انقدر توهین نشده است.

وی  تصریح کرد: بمباران شیمیایی در جنگ بود. صدامیان از سلاح شیمیایی استفاده می کردند. در میدان جنگ خیلی ها مصدوم شیمیایی می شدند و ۶۹ هزار مصدوم شیمیایی جنگ داریم تعدادی شهید شدند و تعدادی هنوز هستند. اینکه یک شهر بمباران شیمیایی شود عجیب بود و سردشت را بمباران شیمیایی کردند، دنیا با این اتفاق باید تکان می خورد.

دکتر روحانی در بخش بعدی از سخنان خود با بیان اینکه کاری که ترامپ علیه ایران کرد تحریم و جنگ نبود و از جنگ بالاتر بود گفت: مگر ادم علیه بیمار و سرطانی و پیرمرد می جنگند؟ اینها کار ترور اقتصادی انجام دادند. جانشینان ترامپ کار جانی او را ادامه می دهند. می دانستند برجام یعنی چه برای همین با این توافق، دشمن بودند.برجام یک سندی است که نشان می دهد ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست.

وی افزود: یک ویروس کرونا و یک ویروس ترامپ است. همه بدانند و صداوسیما بیان کند، که اگر این دو ویروس نبود شرایط اقتصادی ما چگونه بود. اگر این دو ویروس نبود دلار زیر ۵ هزار تومان بود.

رئیس جمهور اظهار کرد: دولت در حد توان به مردم کمک کرده است شاید برخی بگویند کافی نبوده است. از سال ۹۲ تا به امروز متوسط حقوق کارکنان دولت ۵ برابر شده است. متوسط سرانه پرداختی به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ۱۲ برابر شده و متوسط حقوق بازنشستگان بیش از ۷ برابر شده است. ما در حد توان این کارها را انجام دادیم. حداقل حقوق کارگران ما ۵ و نیم برابر شده است. دولت در ماه پایانی است اما امروز در جلسه دولت و در جلسه دیروز بحث ما این بود که چگونه سفارش کالای اساسی و ارز را تامین کنیم. امروز در جنوب درباره حقوق عده ای از کارکنان صنعت نفت صحبت هایی است دولت توجه به این مسئله دارد. مشکلی در قانون بودجه به وجود آمده من به این کارکنان شرافتمند صنعت نفت قول می دهم مشکل آنها را حل می کنیم. نمی گذاریم از نظر حقوق و دستمزد مشکل داشته باشند. اما برخی کارکنان و کارگرانی که در اختیار پیمانکاران هستند در مناطق نفتی حضور دارند که اگر مشکلی دارند، وزیر کار آنها را حل می کند البته مشکلات آنها شاید ربطی به وزارت نفت نداشته باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code