×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Saturday, 10 June , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
آمریکا در راس تروریسم عالم است؛ انتظار دارید سپاه مورد کینه آمریکا و اسرائیل نباشد

به گزارش«رهوا».حجت‌اسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم سالروز ملی فناوری هسته‌ای و رونمایی از ۱۱۴ دستاورد جدید دانشمندان ایرانی در صنعت هسته‌ای با تبریک میلاد امام حسین (ع) گفت: ابی‌عبدالله الحسین (ع) فرهنگ ایثار، شهادت و شهامت را به ما یاد داد. امروز روز میلاد آزادمردی است که راه ایستادگی در برابر ظلم و ستم را به ما آموخت.

وی افزود: خدا در برابر صبر به وعده خود عمل می‌کند و فرهنگ امام حسین (ع) عامل اصلی پیروزی‌های بزرگ ملت‌های مسلمان به ویژه ملت بزرگ ایران بوده و امروز درسی بزرگ برای ما و مقاومت ما در برابر آن‌هایی است که می‌خواهند زندگی مردم ما را از مسیر تعالی بازگرداند.

رئیس‌جمهور با اشاره به روز پاسدار گفت: امروز روز پاسدار است و روز فداکاران و جان برکفانی که از روز اول انقلاب کنار مردم و با مردم بودند و برای منافع مردم و کشور و انقلاب از راحتی خود گذشتند. این عزیزان شب‌هایی را در کنار سایر نیرو‌های مسلح به صبح آوردند که هر شب آن از شب قدر بالاتر بود.

روحانی با اشاره به حدیثی درباره فضیلت پاسداری در مرز‌ها گفت: شب قدر فقط چند شب در ماه رمضان نیست، آن‌ها شب‌های قدر است، ولی می‌توانیم شب قدری را بیافرینیم که از شب قدر ماه رمضان بالاتر باشد. هر شبی که تصمیم و اراده ما برای رفاه این ملت و توسعه ایران و قدرت ملت باشد، از شب قدر بالاتر است. تنها در انتظار رمضان و شب‌های آن نباشیم و بیاییم همه شب‌های خود را شب قدر کنیم.

وی تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیرو‌های فداکار ما در کشور و آن‌هایی که شب را تا صبح برای راحتی مردم نخوابیدند؛ کسانی‌اند که شب‌های زندگی خود را شب قدر کردند. چرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به وجود آمد و برای چه بود؟ انقلاب به پیروزی رسیده بود و دشمنان در منطقه و جهان می‌خواستند انقلاب بیش از چند هفته و نهایتا چند ماه بیشتر نباشد و انواع توطئه را علیه ایران طراحی کردند. یکی از آن توطئه‌ها ترور علیه ملت ایران بود؛ گروهک‌هایی پرورش دادند و به آن‌ها پول دادند و هچنین مواد منفجره را به آن‌ها دادند تا مسئولین، مردم و انقلابیون را به خاک و خون بکشند تا ایران به دورانی که زیر سلطه آمریکا بود برگردد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: به نیروی مومن ایثارگری که در برابر تروریسم ایستادگی و مقابله کند و امنیت را برای ملت ایران ارمغان آورد؛ نیاز داشتیم و در راس این سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

روحانی اضافه کرد: روزی که در خانه‌های تیمی در تهران و سایر شهر‌ها گروهک‌های منافق و چپ که انسان‌های بی‌گناه را ترور کرده بود، دستگیر می‌شدند چه کسانی فداکاری می‌کردند؟ کشته می‌شدند و فداکاری می‌کردند و تروریست‌ها را منهدم و دستگیر می‌کردند. در راس این جمع باز هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. روزی که دشمنان این ملت جنگ را تحمیل کردند و گفته بودند ۳ روز بعد در اهواز مصاحبه خواهند کردند و در هفته‌های بعد نیز در تهران مصاحبه می‌کنند؛ چه کسانی در برابر متجاوزین ایستادند؟ این ملت ایران، ارتش، بسیج، عشایر و نیروی انتظامی ما بود و یکی از نیرو‌هایی که در راس این فداکاری بود باز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره در مقاومت پرچمدار بزرگ بود

وی تاکید کرد: انتظار است که سپاه مورد کینه آمریکا و صهیونیست‌ها نباشد؟ آن‌ها در ۴۰ سال تمام توطنه‌هایی که علیه ما خواستند، طرحشان شکست خورد. ملت ایران، اقوام، شیعه، سنی، ادیان و همه دوشادوش هم ایستادند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره در این مقاومت پرچمدار بزرگ بود. امروز استکبار جهانی و آمریکا کینه خود و عداوت و شکست‌های خود را می‌خواهد از طریق تروریست نامیدن گروهی که همواره بزرگترین هدف و آرمان و عملش مبارزه با تروریست بود را اعلام کند. هیچ ملتی در دنیا نمیتواند ادعا کند بیشتر از ایران قربانی تروریسم است، ملت ایران قربانی تروریسمی است که به دست ابرقدرت‌ها ساخته و حمایت شدند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ملتی که ده‌ها تن از نماینگان مجلس، تعدادی از وزرا و رئیس دستگاه قضایی در یک انفجار به شهادت می‌رسند و رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و مقاماتی که در یک روز بر اثر توطئه تروریسم شهید شدند و بیش از ۱۷ هزار بی‌گناه توسط تروریست‌ها کشته شوند؛ کدام ملت بالاتر از ملت ایران است که در ۴۰ سال برابر تروریسم ایستادگی کرده باشد و ترویست را در ایران ریشه‌کن کردن باشد؟. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تروریست‌ها را ریشه‌کن کرد و باقیمانده‌هاشان که فرار کرده بودند به دامان صدام و امروز به دامان صهیونیست‌ها پناه بردند.

روحانی با تاکید بر اینکه نباید استکبار از این نهاد انقلابی عصبانی باشد؟، تصریح کرد: چه کسی ملت‌های منطقه را در سال‌های اخیر در برابر تروریست‌ها جز سپاه و سایر نیرو‌های مسلح ایران یاری کرد؟ اگر عراق از ما برای کمک دعوت کرد؛ ساعتی درنگ نکردیم و اگر شمال عراق از ماکمک خواستند در شبی که اربیل در حال سقوط بود ملت ایران آنی درنگ نکرد. اگر سوریه در مبارزه با تروریست از ملت ایران درخواست کمک کرد، مردم و رهبری و دولت و سپاه پاسداران لحظه‌ای درنگ نکردند.

وی اظهار کرد: چه کسانی سازمان داعش را از بین بردند؟ عامل اصلی ملت عراق، سوریه و لبنان بود، ولی چه کسانی به «هل من ناصر» آن‌ها پاسخ دادند؟ بلکه ملت و سپاه بودند.

رئیس‌جمهور یادآور شد: سپاه از روز تاسیس در سال ۵۸؛ البته عملا در روز‌های انقلاب در صحنه بود و اساسنامه‌اش برای سال ۵۸ است؛ از روز اول تا امروز از بزرگترین اقداماتش مبارزه با تروریسم بوده، شهید داده و آخرین شهیدان سپاه در جاده خاش و زاهدان توسط کسانی که توسط آمریکا و اذناب آن‌ها تقویت می‌شوند بود. چه کسانی امروز تروریست‌ها را تشویق می‌کنند؟ هنوز آمریکا حاضر نیست علیه داعش بجنگد؛ به سران آن‌ها پناه می‌دهد و حاضر نیست مناطق سران آن‌ها را به دولت‌های منطقه اعلام کند.

 اگر فکر کردید می‌توانید با تحریم جلوی پیشرفت هسته‌ای ما را بگیرید، دروغ می‌گویید

روحانی خطاب به آمریکایی‌ها با بیان اینکه مدعی شده‌اید که علیه تروریست‌ها نظر دهید، تاکید کرد: کدام نیرو بود که هواپیمای مسافربری ما را در ۱۲ تیر ۱۳۶۷ در آب‌های خلیج فارس سرنگون کرد جز شما؟ جز شما که همواره در منطقه بودید و علیه ملت‌ها تلاش کردید؟ کسی از شما پذیرفت هواپیمایی که در حال اوج است را بگویید با F۱۴ اشتباه گرفته‌ایم؟ کسی که الفبای درس هوانوردی را بداند می‌فهمد این حرف بچه‌گانه است. شما می‌خواستید ضرب‌شصت نشان دهید و بگویید زن‌ها و کودکان را می‌کشیم. پیام شما پیام تروریست در عالم است. جز اینکه امروز با ملت ایران عمل تروریستی می‌کنید؟

وی خطاب به آمریکایی‌ها ادامه داد: اگر فکر کردید می‌توانید با تحریم جلوی پیشرفت هسته‌ای ما را بگیرید، دروغ می‌گویید. افتتاح ۱۱۴ پروزه ما به شما می‌گوید که شما نتوانستید جلوی پیشرفت ما و دانشمندان ما را بگیرید.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: اگر دیروز از «آی‌آر ۱» ما می‌ترسیدید؛ ما امروز رنجیره ۲۰ تایی «آی‌آر ۶» را افتتاح کردیم و اگر باز بیش از این هم کار کنید در آینده «آی‌آر ۸» را نیز افتتاح خواهیم کرد.

پارسال تا امسال به موشک‌هایی دست یافتیم که در مخیله شما نمی‌گنجد

روحانی خطاب به آمریکایی‌ها خاطرنشان کرد: از پارسال تا امسال به موشک‌هایی دست یافتیم که در مخیله شما نمی‌گنجد؛ اگر مقصود شما از تحریم، ایجاد اختلاف داخل ایران است اشتباه کردید. از اردی‌بهشت پارسال تا فروردین امسال که در آن هستیم؛ وحدت ملت ایران روز به روز بیشتر شده و احزاب و جناح‌ها و نیرو‌های مسلح یکپارچه‌اند.

وی تصریح کرد: می‌خواهید از سیل سوءاستفاده کنید؛ ملت ایران پاسخ داد و در فضای مجازی در میان دستگاه‌های تبلیغاتی می‌خواستید بگویید در سیل بین ارتش و سپاه و دولت و سپاه و شیعه و سنی جنگ است؛ خطا کردید، در همه نقاط کشور ببینید که همه در کنار هم‌اند، مامورین دولت و نیرو‌های مسلح همه در کنار مردم‌اند. هلی‌کوپتر هلال‌احمر کنار هلی‌کوپتر ارتش و سپاه با هم پرواز کردند و این یعنی وحدت نیرو‌های ما. فرمانده سپاه و ارتش در کنار استاندار بودند.

رئیس جمهور خطاب به آمریکایی‌ها با بیان اینکه اشتباه کرده و می‌کنید و راه غلط را طی می‌کنید، تاکید کرد: اگر سپاه را تروریست بگویید کسی از شما می‌پذیرد؟ در دو سال اخیر کار‌هایی که در هیئت حاکمه آمریکا انجام دادید، کجا درست عمل کردید؟ روزی که گفتید سیاه‌پوستان و مسلمانان و مردم مکزیک را در فشار قرار می‌دهیم کسی در دنیا به شما احسنت گفت؟ روزی که گفتید قدس پایتخت رژیم صهیونیستی است آنجا پایتخت اسراییل شد؟ بلکه آنجا همیشه پایتخت فلسطین است.

روحانی اظهار کرد:توطئه شما در ملت ما اثر نخواهد گذاشت. خطا و اشتباه می‌کنید و وقتی ایران را تحریم کردید گفتید در تابستان کار ایران تمام است و دیدید نشد، کریسمس را اعلام کردید و گفتید در ۲۲ بهمن کار ایران تمام است و بعد گفتید در اول سال کار تمام است؛ همیشه اشتباه کرده‌اید. منافع ملت آمریکا را به خاطر یک مشت صهیونیست معامله می‌کنید. فکر کردید علیه سپاه سخن بگویید از محبوبیت سپاه کاسته می‌شود؟ از امروز محبوبیت سپاه در ایران و منطقه بیشتر خواهد بود. یک کار کردید در برابر ایران و عصبانی بودید فشارر به زندگی روزمره مردم ایران وارد کردید؛ امروز هیچ‌کس در این کشور طرفدار حکومت شما نیست.

وی خاطرنشان کرد: امروز روابط ایران با همسایگان خود از هر روز دیگر بهتر است؛ ما «وز وز» شما را در روز و شب می‌شونیم. بهترین رابطه را با همسایگان خود درعراق، ترکیه، آذربایجان، روسیه، ترکمنستان، قطر، عمان و کویت داریم. آن یکی دو تا هم تقصیر خودشان است و ما آماده‌ایم با همه ملت‌های منطقه رابطه داشته باشیم.

ایران در رشد و توسعه علمی و اقتصادی هر روز قدم جدیدی بر می‌دارد

رئیس‌جمهور گفت: اگر این دولت در روز اول در سال ۹۲ گفت: هدفم این است که هم سانترفیوژ بچرخد و اقتصاد بچرخد، به آن عمل کرد. دیروز «آی‌آر ۱» می‌چرخید و فردا «آی‌آر ۸» خواهد چرخید.

روحانی اضافه کرد: ملت ایران در رشد و توسعه علمی و اقتصادی هر روز قدم جدیدی بر می‌دارد و دیدید در این چند سال اقتصاد ما مسیر درستی طی کرد. امروز نیازی به واردات گندم نداریم و علی‌رغم سیل در گندم خودکفا هستیم، سال گذشته نیز در بنزین خودکفا شدیم و در منابع مشترک گاز و همچنین نفت از همسایگان جلو زدیم. اقتصاد ما علی‌رغم تحریم‌های شما چرخید و سانترفیوژ هم چرخید. اقتصاد ما مسیر درست را طی می‌کند؛ چند هزار شرکت دانش‌بنیان در این چند سال فعالیت خود را اغاز کرده و تحول به وجود آورده است. در همه رشته‌های علمی و فناوری در این چند سال و در نوآوری ۳۵ پله رشد کردیم. مسیر ما درست است و مسیر علم، قدرت، دانش، خودکفایی و نوسازی کشور است.

وی در دادامه گفت: در سال ۹۸ خسارات گلستان، خوزستان، لرستان، ایلام و سایر استان‌هاکه آسیب دیده را جبران می‌کنیم. می‌دانیم خسارات بالاست و کشاورزان و صنعت‌گران و منازل ما آسیب دیده‌اند، اما ملت ایران یکپارچه است و هدف ما در امسال این است که کسانی که در سیل خسارت دیدند زندگی خود را سامان دهند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دیروز خدمت مقام معظم رهبری بودم و ایشان و دولت و نیرو‌های مسلح و مجلس دباره مسئله سیل یکپارچه هستند. باران نعمت زیادی برای ما بوده و همچنین رنجی برای عزیزان ما در استان‌های مختلف بود و ان‌شالله سال خوبی خواهیم داشت. از کسانی که در تعطیلات حتی یک ساعت به تعطیلات نرفتند و شبانه روز کار کردند، تشکر می‌کنم. از همه ملت بخاطر صبوری و ادب و عزتشان سپاسگذارم.

روحانی تصریح کرد: امروز شاهدیم که فرزندان این مرز و بوم در هسته‌ای چه کار بزرگی را انجام دادند و از اقای دکتر صالحی و کسانی که در سایت‌ها فعالیت می‌کنند تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به حواشی مطرح شده درباره مباحث هسته‌ای گفت: اگر کسی کلمه‌ای بگوید، اجر خادم مردم بیشتر می‌شود و ما اجر زیاد می‌خواهیم. ممکن است اتخلاف فکری باشد، ولی ما متحدیم و باید اتحادمان را قدر بدانیم و این نعمت است و به دست خود و دشمنان باعث شدند محبت ما از گذشته بیشتر شود. از همه ان‌هایی که ۱۱۴ فناوری را تقدیم ملت کردند تشکر می‌کنم. خدمت ما به ملت و ملت‌های منطقه است و در بسیاری از امور صبر کردیم.

خطاب به «۱+۵»: پای پیمان خود بایستید

رئیس‌جمهور تاکید کرد: به «۵+۱» می‌گوییم اینکه یک عضو از آن، تعهد خود را زیر پا گذاشته و نشان داده قابل اعتماد نیست؛ به ۵ عضو دیگر می‌گویم به وظایف خود عمل کنید ما صبر می‌کنیم، ولی صبر آستانه‌ای دارد و ممکن است در صبر قدم دیگری برداردیم، برای آن روز فکر کردیم. صبر ما بخاطر ضعف ما نیست بخاطر تدبیر و آینده منطقه و ملت است. از کسی ترسی نداریم و مسیر ما درست است و امیدواریم دیگران بدانند تاریخ نسبت به ان‌ها قضاوت می‌کند. پای پیمان خود بایستید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.