×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 28 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
آمریکا با‌ FATF ایران را از اقتصاد جهانی محروم ‌می‌کند‌

به گزارش«رهوا».محمدباقر قالیباف صبح امروز در مراسم گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و افتتاحیه اندیشکده مطالعات راهبردی گیلان در تالار حکمت دانشگاه گیلان در رشت با اشاره به فراز و نشیب‌های انقلاب اسلامی پس از چهل سال اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در کنار موفقیت‌های خود ضعف‌های نیز داشته که باید برای برون‌رفت از آن‌ها تلاش بیشتری شود.

ضعف‌های اقتصادی نشئت‌گرفته از بی‌لیاقتی برخی مسؤولان است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به پیروی انقلاب اسلامی از مکتب اسلامی و تمایز آن با سایر انقلاب‌های جهان افزود: انقلاب اسلامی در برابر همه مظلومان مسؤول است و اینکه گفته می‌شود اول باید صف گوشت را حل کرد و بعد به فکر سایر ملل بود فرار به جلو است.

وی با بیان اینکه ضعف‌های اقتصادی موجود در کشور نشئت‌گرفته از بی‌لیاقتی مسؤولانی است که درگذشته و حال به آن دامن زده‌اند گفت: انقلاب اسلامی بدوا نیازمند یک الگو مدیریتی صحیح برای برون‌رفت از مشکلات و سپس الگو دادن با به سایر ملت‌ها است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه ما پذیرفته‌ایم برای خدمت به مردم هزینه داده و خود را ایثار کنیم افزود: آنچه در انقلاب اسلامی موجب پیشرفت می‌شود شعار و کلام صرف نیست بلکه عمل صحیح است.

قالیباف با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب به کار خوب گفت: برخی از مسؤولان کار می‌کنند، اما چون توانایی ندارند کار را به‌خوبی انجام دهند هیچ نتیجه‌ای از آن منتج نمی‌شود.

وی با اشاره به ضعف‌های اجتماعی موجود در کشور بیان کرد: مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی باید در حوزه و دانشگاه تعیین تکلیف شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ورود خود به پلیس و نهادینه کردن خدمت به مردم در آن خاطرنشان کرد: اولویت ما در پلیس خدمت به مردم بود و اینکه از وقت و استعداد پلیس بکاهیم و صرفاً امنیت فلان سفارتخانه را تأمین و یا صرفاً در سایر بخش‌ها خود را هزینه کنیم را نمی‌پذیرفتم.

لزوم زدوده شدن فرهنگ مدیریت لیبرالیستی در کشور

قالیباف با اشاره به وجود فساد در برخی ادارات و سازمان‌ها و لزوم مبارزه با آن گفت: دستگاه‌های نظارتی باید با فساد مبارزه کنند، اما خود فساد مطلبی دارد که معادل آن بی‌لیاقتی مدیران است.

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی نمی‌شود شخصی تا ساعت اداری در محل کار و پس‌ازآن در پشت میز شرکت خود بنشیند گفت: چنین رفتاری مدیریتی لیبرالیستی است و باید از فرهنگ کشور زدوده شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نفت برای ایران در کنار تهدیدات یک فرصت هم هست افزود: متأسفانه پیوسته نفت برای ایران یک تهدید بوده درحالی‌که زمانی تولید و یا فروش نفت کم بود، اقتصاد مردمی و شکوفاتر بوده، چون دخالت دولت کمتر شده است.

قالیباف با تأکید بر اینکه دانشگاه باید در مباحث مختلف ورود کند تصریح کرد: در بسیاری از مباحث ازجمله اقتصاد پارادایم انقلابی و مردم محور وجود ندارد و این دانشگاه و حوزه است که باید در آن وارد شود و از ظرفیت جوانی، علم، عقلانیت و تجربه آن‌ها استفاده کند.

وی با بیان اینکه هرکسی که دوستدار نظام باشد مسائل مهم و ملی را به یک یا دوقطبی پوچ و دودستگی غیرعقلانی تبدیل نمی‌کند گفت: کارشناسی ما در امور باید مبتنی بر عقلانیت باشد و در آن استقلال، مبارزه با ظلم و توجه به باور‌های اعتقادی و اسلامی باید مبتنی بر عقل باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) در زمان جنگ تحمیلی مبنی بر اینکه راه قدس از کربلا می‌گذرد گفت: راهبرد جمهوری اسلامی همیشه بلند بوده و هژمونی آمریکا و استکبار را در هم می‌شکنیم و این قدرت راهبردی بلند باید در جنگ اقتصادی وجود داشته باشد.

قالیباف: آمریکا با‌ FATF ایران را از اقتصاد جهانی محروم ‌می‌کند‌

گفتمان نو اصولگرایی با ظالم کنار نخواهد آمد

قالیباف با اشاره به گفتمان نو اصولگرایی بیان کرد: کسی که در این نوع گفتمان حضور دارد با ظالم کنار نخواهد آمد و در اصول اولیه مشترک بوده، اما ممکن است در انتخاب ابزار‌ها متغیر عمل کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در جامعه برخی انقلابی، برخی ضدانقلاب و برخی دیگر مایل نیستند برای انقلاب هزینه دهند بیان کرد: اینکه گفته می‌شود بخشی از فعالان در جامعه خاکستری هستند صحیح نیست بلکه آن‌ها مایل نیستند برای نظام خود را هزینه کنند که باید آن‌ها را نیز به کاروان خود با اصلاح مدیریتی همراه کرد.

وی با تأکید بر اینکه تسویه‌حساب شخصی با هیچ‌کسی ندارم تصریح کرد: کسی که انقلاب را قبول داشته و پایبند به منویات رهبری است حتی مخالف با مشی سیاسی من باشد از آن در کادر مدیریتی خود استفاده می‌کنم چنانکه در دوران مسؤولیتی در شهرداری تهران از مدیر منطقه‌ای خود که مخالف با مشی سیاسی من در برهه‌ای بود عزلش نکردم و با او فعالیت خود را از سر گرفتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت تلاش‌ها برای ورود افراد نخبه و متعهد به مجلس شورای اسلامی تأکید کرد. و افزود: مجلس در رأس امور بوده و کسی که در آن ورود می‌کند برای وضع قانون و نظارت بر حسن اجرای آن قسم یاد می‌کند که ازاین‌رو مجلس بسیار مهم است.

اجرا نشدن سیاست‌های کلی نظام

قالیباف با اشاره به گزارش تخلفات عدیده در کشور که چند روز پیش از سوی دیوان محاسبات ارائه شد گفت: نمایندگان مجلس باید بر حسن اجرای قانون و تخلفاتی که در کشور صورت می‌گیرد نظارت اساسی و متخصصانه داشته باشد.

وی با بیان اینکه بسیاری از سیاست‌های کلی نظام اجرانشده و تنها بایگانی‌شده‌اند گفت: رهبر معظم انقلاب جدیداً تأکید داشتند تا مجمع تشخیص بر سیاست‌های کلان ابلاغی نظارت مستمر و مؤثری داشته باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکا لحظه‌شماری ساقط شدن نظام را در امروز و یا فردا می‌کند افزود: آمریکا با ضعف‌های که برخی‌ها در داخل ازجمله در بخش‌های اقتصادی بر کشور حاکم می‌کنند سو استفاده کرده و تلاش می‌کند تا جمهوری اسلامی را در اولین فرصت ساقط کند.

FAFT مدلی از ساختار آمریکایی برای کنترل جهان است

قالیباف با اشاره به مطرح‌شدن CFT، پالرمو و FAFT گفت: این لوایح با حق شرط‌های مطروحه قابل دنبال شدن هستند، اما آنچه آن‌ها را با مبانی و اساس انقلاب و نظام با مشکلات و چالش‌های عظیم همراه می‌کند FAFT است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا پس از ۱۱ سپتامبر تلاش کرده تا خارج از سازمان ملل نظم نوین جهانی را دنبال کنید گفت: FAFT در قالب یک سمن بین‌المللی در تلاش است تا کشوری را که همراه مواضع آمریکا است را امن و کشور‌هایی که با آمریکا نیستند را در این میدان مبارزه ناامن جلوه دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه FAFT مدلی از ساختار آمریکایی برای کنترل جهان است افزود: ما باید روش خود را برای مبارزه با این نوع طرح دنبال کنیم که جای بحث کردن آن‌ها نیز در دانشگاه است و نباید با این‌گونه از مواضع سیاسی و جناحی برخورد کرد.

در پایان این مراسم اندیشکده راهبردی استان گیلان توسط شورای راهبری بسیج اساتید گیلان با حضور قالیباف و مسؤولان دانشگاه گیلان افتتاح شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.