gototopgototop
 
 
 
زیارت انلاین امام رضا(ع)
امام هادی
متین استور
 
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۵
چاپ نسخه چاپی
کد خبر:
نامه الکترونیک ارسال به دوستان
ان بی سی نیوز؛
اقدام جدی ترامپ علیه ایران به ضرر آمریکا خواهد بود

ترامپ در جدیدترین تصمیم خود، قانون منع ورود اتباع برخی از کشورها از جمله ایران را امضا کرد که به نظر می رسد، ضرر اعمال این قانون بیشتر متوجه خود آمریکاست.به گزارش «رهوا»، وب سایت آمریکایی ان بی سی نیوز در گزارشی به قانون جدید آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع ایرانی به آمریکا اشاره کرد و نوشت: ممنوعیت ویزا برای ایرانیان تاثیرات بدی را برای خود آمریکا در پی خواهد داشت.

ان بی سی نیوز در تحلیلی به نقل از هومن مجد نوشت: اکنون ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکاست و هنوز زمانی نگذشته است، برخی از رای دهندگان آمریکایی نیز مخالف تصمیمات اخیر وی هستند. وی در جدیدترین تصمیم خود، قانون منع ورود اتباع برخی از کشورها از جمله ایران را امضا کرد که به نظر می رسد، ضرر اعمال این قانون بیشتر متوجه خود آمریکاست.


هومن مجد در ادامه نوشت: در آمریکا بیش از یک میلیون نفر ایرانی آمریکایی وجود داشته و همچنین بیش از یک میلیون نفر به طور موقت ساکن آمریکا هستند. باید گفت ایرانیان مهاجر در آمریکا جزو گروه موفق مهاجرین در آمریکا هستند و می توان گفت آنها از قشر پردرآمد در آمریکا هستند. ایرانی ها خانواده های زیادی در آمریکا دارند و خانواده آنها برای دیدار با خویشاوندان خود در آمریکا به این کشور سفر می کنند. به نظر می رسد برای بزرگ کردن و بهبود اوضاع آمریکا، آمریکا نیازمند مهاجرین نیز باشد.

ان بی سی نیوز در ادامه نوشت: دانشگاه های ایران در سطح بالایی در جهان قرار داشته و ایران در زمینه علمی در رتبه های خوبی قرار داشته و قانون ترامپ می تواند کار را برای نخبگانی ایرانی که به دنبال کار یا تحصیل در آمریکا هستند را سخت کند و این تنها به ضرر خود آمریکاست.


این وب سایت آمریکایی در ادامه نوشت: امضای قانون ضد ایرانی در حالیست که ایران و آمریکا در سال گذشته، قانون توافق برجام را امضا کرده اند و ترامپ نیز در سخنرانی های انتخاباتی خود دائما این توافق را خطرناک خواند. اکنون این توافق امضا شده به ایران و قدرت های جهان موجب کند شدن برنامه هسته ای ایران و رفع برخی از تحریم ها علیه ایران شده است. در صورت ادامه این روند، محدودیت برای ایرانی ها و همچنین تجار ایرانی نیز افزایش خواهد یافت و ورود خاویار و پسته و فرش دستباف ایرانی به آمریکا نیز سخت تر خواهد شد.

و از همه مهمتر تحویل هواپیماهای بوئینگ به تهران سخت می شود و خلبانان ایرانی نمی توانند در آمریکا حضور یابند.

 

اضافه کردن نظر

مخاطبین محترم؛
1) رهوا، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
2) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام شخصیت ها خودداری نمائید .
3)لطفاً نظرات خود را با حروف پارسی تایپ کنید.


 

خبر فوری

ناسایی یک گروه تروریستی در تونس

وزارت کشور تونس از شناسایی یک گروه تروریستی موسوم به «کتیبه الفرقان» در این کشور خبر داد.

دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی
رهوا
 
 

صفحه اصلی تیتر یک سیاستجامعهفرهنگبین المللمذهبگالریمقالاتگفتگو

تماس با ما جستجو عضویت خبرنامه بایگانیپیوند ها درباره ماrss