gototopgototop
 
 
 
زیارت انلاین امام رضا(ع)
امام هادی
متین استور
 
تاریخ انتشار: يكشنبه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
چاپ نسخه چاپی
کد خبر:
نامه الکترونیک ارسال به دوستان
رسانه و جنگ نیابتی در دنیای سیاست;
دستهای پشت پرده "آمد نیوز" متعلق به کیست؟

شناسنامه و گواهینامه جعلی، یک عدد نارنجک، دستبند، باتوم، ۶ عدد کلت جنگی ۳۸ میلیمتری و یک دستگاه بی‌سیم از وی کشف شده بود. مقادیری موادمخدر و لوازم استعمال آن نیز از جمله کشفیات از منزل ر زم بود. صاحب کانال آمد نیوز که این روزها با افشای اسناد به دنبال شهرت است؛ سال ۸۸ در منزلش سربرگ‌هایی از ارگان‌های مختلف از جمله وزارت خارجه، شورای حل اختلاف و بسیج نیز کشف شد.به گزارش«رهوا»، آمدنیوز یکی از آن کانال های تلگرامی است که در روزهای اخیر با انتشار مطالبی درباره ی مسئولین ارشد کشور منشتر کرده است.اطلاعاتی که کمتر کسی از آن اطلاع داشته و شنیده نشده است و در فضایی که برخی فسادهای مالی وابسته به برخی جریان های داخل کشور در حال رو شدن است این کانال نیز با انتساب برخی رانت ها و فسادهای اقتصادی به مسئولین سطح یک کشور همچون رئیس قوه قضائیه، اذهان عمومی را سعی در جهت دهی به سمت دیگری می باشد.

 

گرچه فقط کار آمدنیوزدر حوزه ی مسئولین و مسائل اقتصادی ختم نمی شود. این کانال به مانند برخی کانال های دیگر همچون وحید آنلاین، اشخاص تاثیرگذار در جریان مومن و برجسته که در سطح کلان کشور مدیریت کرده اند را هدف قرار می دهد، که در ادامه به صورت مفصل به آن پرداخته می شود.

کانال آمدنیوز را چه کسی ایجاد کرده است؟

ر زم فرزند م زم رئیس‌جنجالی سازمان فرهنگی هنری شهرداری در دوره کرباسچی است. وی متولد ۱۳۵۷‌ و اخراجی دبیرستان فرهنگ است. زم در جریان فتنه 88 بعد از انتخابات دستگیر و ۳ ماه زندانی بود.

شناسنامه و گواهینامه جعلی، یک عدد نارنجک، دستبند، باتوم، ۶ عدد کلت جنگی ۳۸ میلیمتری و یک دستگاه بی‌سیم از وی کشف شده بود. مقادیری موادمخدر و لوازم استعمال آن نیز از جمله کشفیات از منزل ر زم بود. صاحب کانال آمد نیوز که این روزها با افشای اسناد به دنبال شهرت است؛ سال ۸۸ در منزلش سربرگ‌هایی از ارگان‌های مختلف از جمله وزارت خارجه، شورای حل اختلاف و بسیج نیز کشف شد.

زم از سهامداران بستنی‌فروشی معروف در تهران بوده و علاوه بر آن در مجموعه‌های اقتصادی برخی نهادهای فرهنگی نیز سرمایه‌گذاری سنگینی داشته است. وی همچنین دارای یک شرکت سرمایه‌گذاری‌ در دبی است

چه افرادی هدف آمدنیوز قرار گرفته اند

در ماه های اخیر این کانال اطلاعات خاص و منتشر نشده برخی چهره ها و افراد تاثیرگذار در کشور و در حوزه های مختلف را منشتر کرده است.

که همین سبب شده تا واکنش های مختلفی را برانگیزد.به گونه ای که در آخرین نمونه ی آن آیت الله آملی لاریجانی در واکنش به شایعاتی که درباره ی وی مبنی بر داشتن حساب های متعدد و واریز مبالغ کلانی از حساب قوه قضائیه به حساب وی، آن ها را تکذیب کرد و نسبت به آن پاسخ صریح داد که یکی از نمونه دروغ هایی است که این کانال تلگرامی منتشر میکند.

گرچه انتشار خبرهایی برای سایر مسئولین حال و سابق نیز با هدف خاصی صورت گرفته که در عکس زیر آورده شده است.

گرچه پرداختن به مسائلی که تصویری سیاهی از نظام را نشان می دهد و برجسته سازی مسائل و معضلات اجتماعی یکی دیگر از رسالت های این کانال می باشد.

ارتباط مسئول آمدنیوز با هاشمی رفسنجانی

ر ‌زم در دوران اصلاحات و زمان ریاست مهدی هاشمی رفسنجانی بر سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور، مدیر فرهنگ‌سازی این سازمان بود.

وی در سال ۱۳۸۴ به ستاد انتخاباتی آقای هاشمی رفسنجانی پیوست. در آن ستاد با مهدی هاشمی نیز نسبت به سازماندهی امور مربوط به انتخابات آقای هاشمی رفسنجانی مشغول بود.

زم پس از فرار از ایران در دوران مرخصی، به مالزی و بعد فرانسه رفت. وی از سال ۸۸ در شبکه‌های اجتماعی به تبلیغ علیه نظام می‌پردازد. تا اینکه چند ماه پیش کانال آمدنیوز را راه انداخت. هرچند که این روزها زم ارتباط با آمدنیوز را تکذیب می‌کند؛ اما او تا همین چند ماه پیش در ارتباط با دوستان خود بارها این سایت و کانال را وابسته به خود معرفی کرده و پیشنهاد تولید مطلب برای آمدنیوز را مطرح کرده بود.

علاوه بر تبلیغ این کانال در کانال شخصی زم؛ نزدیک به ۳۱ یادداشت از ر زم در آمدنیوز منتشر شده که این عدد در آمدنیوز بیش از همه فعالان سیاسی است

چند روز پیش رئیس قوه قضائیه با اشاره به آقازاده فراری گفت وی و جمعی از اصلاح‌طلبان برای تخریب نظام زمینه‌سازی می‌کنند. بررسی یک ماهه اخیر کانال وی نکات جالبی را روشن می‌کند.

كانال‌هاي بي شناسنامه منبع اخبار بدون منبع

علاقه‌مندان به پيگيري اخبار كه دسترسي به شبكه‌هاي مجازي دارند و به خصوص در تلگرام فعال هستند، مي‌توانند تعداد انبوهي از كانال‌هاي خبري را نام ببرند كه برخي از آنها منتسب به رسانه‌هاي رسمي كشور و برخي ديگر بي‌نام و نشان هستند.

محمود واعظي، وزير ارتباطات خردادماه امسال در مصاحبه با خبرگزاري فارس گفت: «اكنون همه مردم به فضاي مجازي دسترسي دارند و اين موضوع داراي جنبه‌هاي خوب و بد است. از جمله اينكه در گذشته همه خبرها شناسنامه‌ داشت اما امروز سايت‌ها و كانال‌هاي تلگرامي متعددي اقدام به انتشار اخبار مي‌كنند كه اين اخبار منبع و شناسنامه ندارد و اين از بدي‌هاي فضاي مجازي است. امروز يك نفر مطلبي را با قصد و نيتي براي اولين بار منتشر مي‌كند و اين مطلب بارها بدون منبع در فضاي مجازي بازنشر مي‌شود و سپس مي‌گويند كه اين مطلب را همه جا گفته‌اند و شايعه مي‌شود. منابعي كه اقدام به توليد اخبار مي‌كنند و معلوم نيست از كجا مجوز توليد و انتشار اخبار گرفته‌اند، ساماندهي خواهند شد.»


فرزند آقاي «ز» منبع آمدنيوز است؟!

البته «آمدنيوز» علاوه بر كانال خبري، داراي سايتي است كه اكنون از سوي كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه فيلتر شده است. در سايت «آمدنيوز» كه گويا از انتهاي مردادماه تا به حال به‌روز‌رساني نشده است، بخشي با عنوان «درباره ما» وجود دارد. در اين صفحه متني منتشر شده اما نامي از گردانندگان اين سايت به ميان نيامده اما شنيده‌هاي «جوان» از همكاري فرزند «ز» يكي از روحانيون كه سابقه مديريت فرهنگي را نيز دارد با اين مجموعه حكايت دارد و احتمال اينكه به واسطه رانت پدر، برخي اخبار و اطلاعات دولتي را در اختيار «آمدنيوز» قرار داده باشد، وجود دارد.

در انتظار پيگيري مقامات قضايي و امنيتي!

اكنون اين پرسش مطرح است كه با توجه به اشراف اطلاعاتي نهاد‌هاي امنيتي بر فضاي مجازي چرا برخي از ادعاهاي «آمدنيوز» و اسنادي كه اين كانال منتشر مي‌كند، هنوز پيگرد قانوني نشده است؟ مشخص نشده اسناد دولتي چگونه به دست گردانندگان آمدنيوز رسيده است؟ سابقه لجن‌پراكني كانال «شهرزادنيوز» عليه رئيس سابق صداوسيما نشان مي‌دهد كه ساده‌انگاري فعاليت‌هاي خبري در شبكه‌هاي مجازي مي‌تواند منجر به خسارات سنگيني شود به ويژه آنكه اين كانال‌هاي به اصطلاح خبري از رانت ويژه اسناد و مدارك دولتي برخوردار باشند!

 

 

اضافه کردن نظر

مخاطبین محترم؛
1) رهوا، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
2) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام شخصیت ها خودداری نمائید .
3)لطفاً نظرات خود را با حروف پارسی تایپ کنید.


 

خبر فوری

باتلاقی خطرناک پیش روی آمریکا

مقامات دولت ترامپ تلاش خواهند کرد ایران را وادار کنند عکس العملی نامناسب نشان دهد. اقدامات بیشتر علیه ایران خطرناک و هشدار برانگیز خواهد بود ...

دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی
رهوا
 
 

صفحه اصلی تیتر یک سیاستجامعهفرهنگبین المللمذهبگالریمقالاتگفتگو

تماس با ما جستجو عضویت خبرنامه بایگانیپیوند ها درباره ماrss