×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
قیمت بنزین در ایران به صورت ابلهانه‌ای ارزان است!

به گزارش«رهوا».یوسف حجت روز سه شنبه در آئین افتتاحیه دومین نمایشگاه دوچرخه شهری افزود: ایستادن مردم در صف بنزین به دنبال انتشار خبر گران شدن بنزین، پیام آمادگی مردم برای این موضوع بود که ما ان را ندیدیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه قیمت بنزین از آب ارزان‌تر است گفت: قیمت بنزین به صورت ابلهانه ای ارزان است و این باعث می‌شود دوچرخه سواری رشد پیدا نکند.

وی اظهارداشت: باید با برنامه ریزی های کلان در زمینه حمل ونقل، آینده تهران را به گونه‌ای طراحی کنیم که بهترین حمل و نقل را داشته باشیم.

حجت با بیان اینکه در انتخاب وسیله حمل و نقل سه فاکتور قیمت، زمان و راحتی مؤثر است خاطرنشان کرد: با این سه فاکتور خودروی شخصی راحت تر از دوچرخه است.

وی در توضبح اینکه چه فاکتوری باعث انتخاب دوچرخه می‌شود یادآور شد: متأسفانه فاکتورهای اجتماعی، آلودگی هوا، فشردگی ترافیک و صدماتی که به سرمایه ملی زده می‌شود نادیده گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در حالی که ایران روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزنی مصرف می‌کند ترکیه با مصرف روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین سطح رفاه بالاتری را دارد.

وی با بیان اینکه باید فاکتورهای بیرونی و اجتماعی را به فاکتورهای درونی تبدیل کنیم عنوان کرد: وقتی داشتن معاینه فنی الزام اور می‌شود یک فاکتور بیرونی به درونی تبدیل می‌شود.

حجت تاکید کرد: باید سیاست‌هایی داشته باشیم‌که فاکتورهای اجتماعی را به فاکتورهای شخصی تبدیل کند.

دومین نمایشگاه دوچرخه شهری ۱۱ تا ۱۳ تیر در سالن نمایشگاهی کانون پرورش فکری جریان دارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true