×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Tuesday, 26 October , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
شکوه وحدت مردم در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی
مهسا گربندی

به گزارش«رهوا» راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی شهر‌های کشور برگزار شد و مردم برای جشن چهل سالگی انقلاب، حضوری تماشایی و کم‌نظیری را در این راهپیمایی رقم زدند و مانند سال‌های گذشته در امتداد خیابان‌ها قدم‌زنان در خیابان‌ها حرکت و سال نوی انقلاب را تمدید کردند.
دشمنان قسم‌خورده نظام که به‌خیال باطل خود می‌گفتند انقلاب اسلامی ایران تا قبل از چهل سالگی سقوط خواهد کرد، حالا با دیدن باشکوه‌ترین حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در سال تهدید و تحریم، دچار سرشکستگی و اضطراب شدند و فهمیدند که تحریم‌ها و تهدیدهایشان هیچ تاثیری بر خواسته مردم برای حفظ انقلاب نخواهد گذاشت.
در این راهپیمایی مردم عاشقانه و با لبخند آمدند، آن‌هایی که در سختی‌ها و شادی‌ها پشتیبان کشور بودند، آمدند تا پاسبانی خود از حریم ۴۰ ساله کشور را فریاد بزنند. مردم آمدند تا دست در دست هم دیواره‌ای از استحکام کشور را نشان دهند و با فریاد «مرگ بر آمریکا» اعلام کنند که حتی تحریم‌های سخت علیه کشور نیز نتوانسته و نمی‌تواند این استحکام را از بین ببرد.

بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار «جوان آنلاین»، راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال پرشورتر از هر سال برگزار شده است. شعار‌ها و دست‌نوشته‌های مردم نشان از نفرت ایرانیان از نظام سلطه دارد و زن و مرد، پیر و جوان، کودک و نوجوان و به‌طور کلی همه شرکت‌کنندگان مصمم شدند تا جواب دندان‌شکنی به قلدری‌ها و زورگویی‌های آمریکایی‌ها و دوستداران‌شان بدهند.

مگر می‌شود به کشور احساس تعلق کرد، اما روز جشن تولد ملی راهپیمایی نکرد؟

اینجا خیابان آزادی تهران است و جمعیت بسیار زیادی از مردم از میدان انقلاب اسلامی به سمت میدان آزادی در حال حرکت هستند. با اینکه باران شدیدتر شده هم و نتوانسته مانع راهپیمایی آن‌هایی که چتر به همراه ندارند، شود. این در حالی است که با وجود بارش باران نیز کودکان زیادی در این راهپیمایی دیده می‌شوند.

مردی جوان که یکی از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن است، کودک ۲ ساله‌اش را روی شانه‌هایش نشانده و دست در دست کودک ۵ ساله‌اش به‌همراه همسرش در حال حرکت هستند. به سمت‌شان می‌روم و درباره علت حضورش در این راهپیمایی سوال می‌پرسم. او که خود را محمودی معرفی می‌کند، می‌گوید: «هر سال در راهپیمایی شرکت می‌کنم و مگر می‌شود کسی که احساس تعلق به کشورش را دارد در روز جشن تولد ملی راهپیمایی نکند؟»

کودکان هم هستند

این آقای ۳۶ ساله به هدف انقلاب اسلامی ایران اشاره می‌کند و می‌گوید: «اگر در کشور ما انقلاب نمی‌شد هیچ کدام از کارهایمان هدف نداشت و تلاشی برای موفقیت نمی‌کردیم.»

آقای محمودی در پاسخ به این سوال که چرا در این باران کودکانش را هم با خود آورده است، می‌گوید: «دخترم کمی سرماخورده، اما وقتی شور و حال مردم برای حضور در راهپیمایی را می‌بینم برای آوردن بچه‌ها ترغیب می‌شوم. یک روز در سال است که می‌خواهیم اقتدار کشور را به نمایش بگذاریم و دوست دارم که بچه‌هایم نیز در این راهپیمایی و این نمایش حضور داشته باشند.»
این مرد جوان درباره انتظاراتش از مسئولان کشور می‌گوید: «مردم حامی نظام و کشور هستند و این موضوع را در راهپیمایی هر سال نشان می‌دهند. انتظار من از مسئولان این است که به حرمت این پشتیبانی با تعصب ملی کار کنند.»

وقتی دختری ۱۴ ساله خود را موظف به شرکت در راهپیمایی می‌داند

هر لحظه به تعداد شرکت‌کنندگان در راهپیمایی اضافه می‌شود و از ایستگاه‌های مترو و خیابان‌های فرعی سیل جمعیت برای حضور در جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی می‌آید. کنار این جمعیت دختر نوجوانی با سربند مرگ بر آمریکا ایستاده است. به سمتش می‌روم و از او درباره حضورش در این راهپیمایی سوال می‌پرسم. می‌گوید: «من از همان کودکی با پدر و مادرم به راهپیمایی می‌آمدم و هر سال در این روز ملی شرکت می‌کنم.»‌

می‌پرسم: «یعنی پدر و مادرت می‌خواهند که در این راهپیمایی شرکت کنی؟» می‌گوید: «من خودم را موظف به شرکت در این راهپیمایی می‌دانم، چون مطمئنم که امروز چشم دشمنان کشور به ماست و وقتی اتحاد مردم را ببیند دیگر جراتی برای حرف زدن علیه ما را هم ندارد.»
این دختر ۱۴ ساله درباره چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران می‌گوید: «اگر انقلاب نمی‌شد کشورمان آسایش و امنیت نداشت و البته که این موضوع را مدیون شهدا و کسانی که خون‌شان را پای این مملکت داده‌اند هستیم. همچنین این انقلاب باعث آشنایی ما با فرهنگ فاطمی شده است که موظفیم از آن دفاع کنیم.»

عصایی که چشم آمریکا را کور خواهد کرد

کمی جلوتر و روی یکی از نیمکت‌های پیاده‌رو نزدیک خیابان دکتر قریب یک خانم مسن نشسته که به‌خاطر بارش شدید باران، پلاستیک آبی رنگی را روی سرش کشیده است. او که خودش را فاطمه غلامی معرفی می‌کند و ۷۰ سالش است، می‌گوید: «به اینجا آمده‌ام تا بگویم «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر آل‌سعود» تا به آن‌ها اعلام کنم حق دخالت در امور کشور ما را ندارند.»‌
می‌پرسم: «بهتر نیست زیر این باران در گوشه‌ای از پیاده‌رو بنشینید تا خیس نشوید» می‌گوید: «حضور در راهپیمایی برایم خیلی مهم است و نمی‌خواهم در گوشه‌ای از خیابان فقط تماشاگر آن باشم. من که مسلمان کاغذی نیستم که یک باران مانع‌ام شود، من مرد جنگ هستم.»

خانم غلامی عصای دستش را بالا می‌آورد و می‌گوید: «با همین عصا چشم آمریکا را کور می‌کنم. آمریکایی که چشم دیدن پیشرفت کشور ما را ندارد. این انقلاب جوانان ما را بیدار کرد و نمی‌گذاریم که توطئه‌های دشمنان علیه کشور ذره‌ای تاثیر منفی بر ایران بگذارد.»

استقلالی که داریم خار چشم دشمنان شده است

در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن جمعی از نیرو‌های بسیج با حضور در خیابان انقلاب از ساختمانی بزرگ حرکات نمایشی راپل را اجرا کردند. این در حالی است که با اجرای این حرکات نمایشی مردم برای تشویق آن‌ها یک‌صدا شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را سر دادند.

در این راهپیمایی بازار سلفی گرفتن داغ است و هر فرد به‌نوعی در تلاش ثبت حضور خود در این حماسه ملی است. کمی جلوتر چند جوان حدودا ۲۰ ساله سلفی دست جمعی می‌گیرند و صدای هم همه‌شان به گوش می‌رسد. یکی از آن‌ها که خودش را سیدرضا وطنی معرفی می‌کند و ۲۲ سالش است، می‌گوید: «امروز فقط به عشق رهبری آمده‌ام و تمام ذوق و شوقم برای ایشان است.»

او ادامه می‌دهد: «انقلاب اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است، زیرا که اگر این انقلاب در کشور اتفاق نمی‌افتاد هیچ کدام از ما ارزشی نداشتیم و باید از آمریکا و هم‌کیشانش تبعیت می‌کردیم.»

آقای وطنی می‌گوید: «استقلالی که داریم خار چشم دشمنان شده است و تمام تلاش‌شان را می‌کنند که این استقلال را از ما بگیرند.»

این آقای ۲۲ ساله به شرایط اقتصادی فعلی کشور اشاره می‌کند و می‌گوید: «براندازان نظام در این فکر هستند که شرایط اقتصادی کشور را به انقلاب ربط دهند، اما مردم هوشیار هستند و می‌دانند که وضعیت نامناسب اقتصادی حاصل انتخاب اشتباه است و نه انقلاب. دلیل حضور پرشور و باشکوه مردم در راهپیمایی امسال نیز نشان‌دهنده سطح آگاهی‌شان درباره این مسئله است که بار دیگر نقشه براندازان نظام با شکست مواجه شده است.»

پیشرفت‌های‌مان در چهل سال زندگی انقلاب اسلامی ایران

در مسیر راهپیمایی چندین غرفه برای مردم قرار گرفته است. غرفه‌های فرهنگی، سلامت، ورزش و … که توجه برخی از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی را به خود جلب کرده و آن‌ها را به آنجا کشانده است.

خانم طاووسی که ۳۰ سالش است و هر سال در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کند مقابل یکی از همین غرفه‌ها ایستاده و می‌گوید: «این انقلاب برای همه مردم خیلی مهم است، زیرا که آن‌ها را از وابستگی رها کرده و این مسئله برای همه ما پراهمیت است.»

او ادامه می‌دهد: «در این چهل سال زندگی انقلاب اسلامی ایران، پیشرفت‌های علمی چشمگیری داشتیم و در زمینه نانو رتبه چهارم دنیا را داریم که باعث افتخار کشور است. همچنین پیشرفت‌های پزشکی و هسته‌ای بسیار زیادی داشتیم که همه این‌ها از برکت انقلاب اسلامی بوده است که باید تک‌تک ما برای حفظ آن تلاش کنیم.»

ضرورت عبرت‌آموزی از بدعهدی آمریکا در برجام

در پایان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز قطعنامه‌ای قرائت و در آن تاکید شد: «مسئولین و مقامات اجرایی کشور، از مذاکرات موسوم به برجام و بدعهدی‌های شیطان بزرگ عبرت بگیرند.»

راهپیمایی امسال مانند سال‌های گذشته برگزار شد و حضور حماسی و گسترده مردم را به‌همراه خود داشت با این تفاوت که این راهپیمایی با برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آرزوی باطل دشمنان کشور و براندازان نظام را تباه ساخت و اقتدار خود را به رخ جهانیان کشید. مردم غیور و مومن کشور بار دیگر با حضور گسترده خود در راهپیمایی، حماسه‌ساز شدند و به سمت خانه‌هایشان حرکت کردند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.