×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۰ مرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 11 August , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بیماری نادر عصبی از عوارض تزریق آسترازنکا

به گزارش «رهوا». دلتا ویروس کرونا همچنان در اروپا جولان داده و با وجود آمار بالای واکسیناسیون موارد ابتلا در این منطقه همچنان بالا است.

تداوم روند افزایشی ابتلا به کرونا در آلمان
جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای ۱۵۴۳۱ مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض ۲۴ ساعت خبر داد که به این ترتیب نرخ مبتلایان جدید در این کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در عرض ۲۴ ساعت به ۸۳٫۵ رسید. ۵۰ نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

آتش سوزی مهیب در بیمارستان کرونایی در مقدونیه شمالی
در یک آتش سوزی در یک بیمارستان موقت کرونایی در مقدونیه شمالی حداقل ۱۴ نفر جان خود را از دست دادند. دادستانی عمومی این کشور دستور کالبد شکافی برای شناسایی اجساد را صادر کرده است. این آتش سوزی بعد از وقوع انفجاری در یک بیمارستان در شمال غرب این کشور رخ داد. نخست وزیر مقدونیه شمالی از وقوع یک تراژدی بزرگ سخن گفت. وی در پیامی توئیتری اعلام کرد که آتش خاموش شده اما زندگی تعداد زیادی از دست رفته است.

افزایش اختلالات روانی و اضافه وزن در بین کودکان آلمانی
بحران کرونا بر اساس یک بررسی جدید به افزایش درمان ها به دلیل اضافه وزن و اختلال خوردن در کودکان و نوجوانان منجر شده است. بر اساس گزارش موسوم به DAK-Gesundheit 2020 در بیمارستان های آلمان در سال ۲۰۲۰ ۶۰ درصد دختران و پسران بیشتری نسبت به سال قبل به دلیل چاقی و اختلالات خوردن تحت درمان قرار گرفته اند. همچنین کمبود وزن شدید، بی اشتهایی و پرخوری هم به شدت در بین کودکان آلمانی در دوران کرونا افزایش پیدا کرده است. در این بررسی داده ها و اطلاعات مربوط به ۸۰۰ هزار کودک بستری شده در بیمارستان ها مورد ارزیابی قرار گرفته است. مدیر عامل این بررسی اعلام کرده که داده های بیمارستان ها پیامدهای هشدار دهنده همه گیری کرونا برای سلامت کودکان و نوجوانان را نشان می دهد.

ابراز نگرانی بخش‌های مراقبت‌های ویژه آلمان درباره شرایط کرونایی پاییز
انجمن مراقبت های ویژه در آلمان Divi با نگرانی به شرایط کرونایی در پاییز می نگرد. استفان کلوگ رئیس این انجمن در کنفرانسی در وایمار اعلام کرد: شرایط حالا به خوبی تحت کنترل است، اما ما خود را برای موج چهارم بزرگتری در پاییز آماده می کنیم. وی افزایش آمار مبتلایان و بستری ها در پاییز را پیش بینی کرده و درباره درگیری بخصوص جوانان به بیماری سخت کووید ۱۹ هشدار داد.

وی همچنین درباره روند کند واکسیناسیون و اینکه هنوز ۲۰ درصد افراد بالای ۷۰ سال در این کشور واکسن نزده اند ابراز نگرانی کرد.

تشدید قواعد کرونایی در سوئیس
با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشور سوئیس دولت این کشور تعهد به ارائه شواهد واکسیناسیون و بهبودی از کرونا را تا حد زیادی گسترش می دهد. دولت این کشور اعلام کرده که از دوشنبه آینده تنها افراد واکسینه شده و بهبود یافته از کرونا و یا افرادی که تست کرونای آن ها منفی است حق دسترسی به رستوران ها و بسیاری امکانات تفریحی و فرهنگی را دارند.

انتقاد وزیر بهداشت آلمان از روند کند واکسیناسیون
وزیر بهداشت آلمان از روند کند واکسیناسیون در کشورش گله کرده و اعلام کرد که تا به حال ۶۱٫۷ درصد ساکنان آلمان کاملا علیه کرونا واکسینه شده و ۶۶٫۲ درصد هم حداقل یک بار علیه این بیماری واکسینه شده‌اند. وی با اشاره به اینکه ۷۲٫۴ درصد بزرگسالان علیه کرونا ایمن شده‌اند در عین حال اعلام کرد که هنوز تعداد زیادی از آن ها برای غلبه بر همه گیری واکسینه نشده‌اند.

انتقاد شدید سازمان بهداشت جهانی از توزیع ناعادلانه واکسن
رئیس سازمان بهداشت جهانی هم به اولویت بندی های شرکت های داروسازی در توزیع واکسن کرونا انتقاد شدیدی وارد کرده و به این ترتیب روز چهارشنبه به پیام انجمن تجارت بین الملی IFPMA که اعلام کرده بود کشورهای ثروتمند اکنون دوزهای واکسن زیادی در اختیار دارند که می توانند بدون محدود کردن کمپین واکسیناسیون خود به کشورهای فقیر هم واکسن بدهند انتقاد واکنش نشان داده و گفت: وقتی این خبر را خواندم وحشت کردم. مدتهاست که واکسن کافی برای هم کشورهای ثروتمند و هم فقیر وجود دارد.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی تا به حال ۸۰ درصد همه واکسیناسیون های جهانی در کشورهای با درآمد بالا و متوسط انجام شده است. هنوز هیچ کشور فقیری یک نرخ واکسیناسیون ۱۰ درصد را به دست نیاورده است.

وی افزود: ما از ابتدا خواستار رفتار برابر بودیم نه زمانی که ثروتمندترین کشورها کاملا تامین شوند.

درخواست مجدد سازمان بهداشت جهانی برای تعلیق مرحله سوم واکسیناسیون
رئیس سازمان بهداشت جهانی همچنین گفت: تا زمانی که شرکت ها و کشورهایی که عرضه جهانی واکسن را کنترل می کنند فکر می کنند فقرای جهان باید به آنچه باقی مانده اکتفا کنند من سکوت نخواهم کرد. وی بار دیگر با آغاز مرحله سوم و تقویت کننده واکسیناسیون که بسیاری کشورهای اروپایی آن را در دستور کار قرار داده اند مخالفت کرده و گفت: با تعلیق مرحله سوم واکسیناسیون در بسیاری کشورها مردم می توانند سریع تر علیه کرونا واکسینه شوند.

اعتراضات ضد محدودیت‌های کرونایی در بلغارستان
در بلغارستان هم مالکان و کارکنان صنعت غذا و هتلداری به دلیل محدودیت های جدید کرونایی به دلیل گسترش دلتا کرونا در این کشور اعتراض کردند. آن ها روز چهارشنبه در تجمع گسترده‌ای در مرکز شهر صوفیه خواستار جبران خسارت های مالی ۸۰ درصدی برای ضررهای شرکت های خود شدند.

آژانس دارویی اروپا یک بیماری نادر عصبی را از عوارض احتمالی آسترازنکا اعلام کرد
آژانس دارویی اروپا EMA حالا همچنین سندرم موسوم به Guillain-Barré-Syndrom ، یک بیماری عصبی نادر را به عنوان عارضه جانبی احتمالی واکسن کرونای آسترازنکا اعلام کرده است. این نتیجه بر اساس بررسی منظم امنیتی توسط این آژانس دارویی در اروپا به دست آمده است. این نهاد اروپایی همچنین برخی از دیگر عوارض جانبی کم تر جدی واکس های جانسون اند جانسون ، مدرنا و آسترازنکا را هم شناسایی کرده است.

نگرانی شهروندان آلمانی از عواقب مالی بحران کرونا
بدهی مالی بالا در دوران کرونا و عواقب آن برای کیف پول شخصی به نگرانی شماره یک شهروندان آلمانی تبدیل شده است. این نتیجه یک بررسی انجام شده با عنوان ترس های آلمانی ها است. در این بررسی حدود ۵۳ درصد از ۲۴۰۰ شرکت کننده اعلام کردند که ترس زیادی از افزایش مالیات ها و یا کاهش خدمات اجتماعی ناشی از بحران کرونا دارند. در جایگاه دوم ترس های آلمانی نگرانی از تورم بالا وجود داشت. ۵۰ درصد شهروندان آلمانی از هزینه های روزافزون زندگی گله داشتند.

بر اساس اطلاعات اداره فدرال آلمان بدهی های عمومی در بحران کرونا حدود ۱۴٫۴ درصد و یا ۲۷۳٫۸ میلیارد یورو افزایش پیدا کرده و به رکود بالایی رسیده است. نرخ تورم هم در ماه آگوست به ۳٫۹ درصد رسید که بالاترین سطح در سال های اخیر محسوب می شود.

هشدار آلمان درباره شیوع جهش تازه موسوم به “مو”
“کارل لایترباخ”، از کارشناسان بهداشت حزب سوسیال دموکرات و مشاوران دولت آلمان در پیامی توئیتری از نوع جدید ویروس کرونا موسوم به Mu-Variante هشدار داده و گفت این نوع شناسایی شده در ژاپن نسبت به بیون تک و یا آنتی بادی های افراد بهبود یافته از کرونا مقاوم تر از همه دیگر انواع این ویروس است.

وی هشدار داد: وقتی گونه ای مانند نوع موسوم به مو به سطح بالایی از سرایت منجر می شود بسیار خطرناک خواهد بود.

ژاپن اخیرا، شناسایی اولین موارد ابتلا به سویه “مو” از ویروس کرونا در این کشور را تایید کرد و این سویه اخیرا از سوی سازمان جهانی بهداشت جزو سویه های قابل توجه و تحت نظر طبقه بندی شده است.

پیش از این نیز این سویه در آمریکای جنوبی و اروپا شناسایی شده بود.

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه سویه مو را به فهرست سویه های قابل توجه خود اضافه کرد.

سازمان جهانی بهداشت می گوید این سویه جدید از ویروس کرونا که “مو” نامگذاری شده و آن را زیر نظر دارد، دارای جهش‌هایی است که می تواند این ویروس را در برابر واکسن‌های موجود مقاوم‌تر کند.

به گفته مسولان سازمان جهانی بهداشت، شیوع این سویه در کشورهای کلمبیا و اکوادور شتاب گرفته است.

سویه مو نخستین بار در کلمبیا شناسایی شد اما حالا در ۳۹ کشور موارد ابتلا به آن مشاهده شده است.

سازمان جهانی بهداشت بر این باور است که چهار سویه نگران کننده از ویروس کرونا از جمله انواع آلفا در ۱۹۳ کشور و دلتا در ۱۷۰ کشور جهان وجود دارد و پنج سویه جهش‌یافته دیگر از جمله “مو” باید تحت نظارت قرار بگیرند.

تردید بلغاری‌ها برای انجام واکسیناسیون
تردید شهروندان برای انجام واکسیناسیون منجر به افزایش شمار قربانیان کرونایی در بلغارستان شده است. یکی از مسئولان واکسیناسیون در این کشور از تمایل کم شهروندان برای تزریق واکسن سخن گفته است. به این ترتیب شمار مرگ های کرونایی در بلغارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بیشتر است. بخصوص شیوع ویروس دلتا محرک قوی برای افزیش روند مرگ و میرهای کرونایی در این کشور شده است. با این همه تازه ۲۰ درصد ساکنان این کشور که حدود ۷ میلیون سکنه دارد کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند. میانگین واکسیناسیون کامل در اتحادیه اروپا ۶۹ درصد است.

رکورد جدید ابتلا به کرونا در نروژ
کشور نروژ هم مجددا بیشترین آمار ابتلا به کرونا در عرض یک هفته از آغاز شیوع کرونا در این کشور را ثبت کرده است. نهادهای بهداشتی این کشور روز چهارشنبه اعلام کردند که در هفته اخیر ۹۹۵۶ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند که ۱۵ درصد بیشتر از هفته قبل از آن بوده است. با توجه به افزایش آمار های ابتلای جدید به کرونا دولت می خواهد طرح کاهش محدودیت ها را به تاخیر بیاندازد.

یکی از دلایل موارد بالای ابتلا به کرونا میزان پایین نرخ واکسیناسیون در این کشور اعلام شده است.

پلیس ایتالیا علیه مخالفان واکسن اقدام می‌کند
پلیس ایتالیا اقدام علیه مخالفان واکسیناسیون که اقدامات خشونت آمیزی برنامه ریزی کرده اند را در دستور کار قرار می دهد. کارکنان پلیس و یک واحد از بازرسان ویژه در خانه برخی مظنونین مدارکی را یافته و ضبط کرده اند.

جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا
بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه طی ۲۴ ساعت ۱۲,۸۲۸ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۰۰ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم طی ۲۴ ساعت ۳۸,۹۷۵ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۹۱ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در ایتالیا هم طی ۲۴ ساعت ۵,۹۲۳ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۶۹ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند

در اسپانیا هم طی ۲۴ ساعت ۵,۶۱۸ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۸۱ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه ۶,۸۶۶,۸۵۶ نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده‌اند و ۱۱۵,۲۵۹ هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در انگلیس هم تاکنون ۷,۰۹۴,۵۹۲ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۳۳,۶۷۴ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال ۴,۵۸۵,۴۲۳ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۲۹,۷۰۷ هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد که در اسپانیا هم تا به حال ۴,۸۹۸,۲۵۸ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۸۵,۱۴۷ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در آلمان هم تا به حال ۴,۰۴۴,۷۱۲ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۹۲,۹۸۸ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code