×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Tuesday, 30 November , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
باید جلوی گرانی‌ها گرفته شود/ مسئولان می‌گویند گرانی‌ها مبنا ندارد؛ پس چرا جلویش را نمی‌گیرید؟/ اگر یک قدم مقابل ترامپ عقب بنشینیم ده قدم جلو می‌آید/ باید سر این دیوانه را به سنگ کوبید

به گزارش«رهوا».آیت‌الله «سید احمد خاتمی» در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۱۳ اردیبهشت تهران با اشاره به در پیش بودن ماه رمضان اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، احترام و حریم ویژه‌ای دارد و باید حریم این ماه را نگه داشت.

وی با بیان اینکه در روزه گرفتن، صرفا نباید به نخوردن و ننوشیدن تاکید کنیم بلکه باید اعضا و جوارح‌مان هم روزه‌دار باشند و رمضانی عمل کنند، تاکید کرد: روزه‌داری قلب مهمتر از روزه‌داری زبان و روزه‌داری زبان مهمتر از روزه‌داری شکم است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه افطاری دادن به فقرا و محرومین ثواب بسیار زیادی دارد، گفت: آنان که اهل افطاری دادن هستند، دادن افطاری به فقرا و محرومین در اولویت اول آن‌ها باشد.

آیت‌الله خاتمی در ادامه ضمن تبریک روز کارگر گفت: کارگران نقش بزرگی در مقوله رونق تولید دارند. رونق تولید با خودش «عزت» و «مقاومت در برابر دشمن» را در پی دارد.

وی افزود: نظام باید تلاش بیشتری برای بهبود وضعیت معیشت آبرومندانه کارگران و معلمان داشته باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با بیان اینکه مصاف ما با آمریکا «عقیدتی» است، گفت: دنیا می‌داند آمریکا و اذناب آن در خط مقدم تروریست و تروریست‌پروری هستند و زرادخانه‌های هسته‌ای و بمب اتم در کشور‌های آمریکا و اذنابش فراوان است. ۴۰ سال آنی نبوده که ما در ستیز با آمریکا نباشیم و به فضل خدا در این ۴۰ سال ملت ما پیروز بوده است و حداقل هِیمنه آمریکا در دنیا را شکسته است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه آن چیزی که همیشه مایه نگرانی ترامپ بوده، شعار مرگ بر آمریکای مردم ماست، گفت: مرگ بر آمریکای ما یعنی مرگ بر ترامپ، بولتون و پمپئو. ما با مردم آمریکا کاری نداریم. پیروزی بودیم و به فضل خدا پیروز خواهیم بود. جمهوری اسلامی ایران نقشه خاورمیانه جدید آمریکا را به فضل خدا در هم شکسته است.

وی با بیان اینکه جنگ نظامی، جنگ فرهنگی، جنگ سیاسی و جنگ اقتصادی، ۴ جنگ آمریکا علیه ملت ایران طی ۴۰ سال گذشته بوده است، عنوان کرد: ملت بزرگ ایران در طول این ۴۰ سال در برابر این ۴ جنگ پیروز بیرون آمدند و قطعا از جنگ اقتصادی هم پیروز بیرون می‌آیند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه «خداباوری»، «بصیرت»، «حضور مردم در صحنه»، «مقاومت و همچنین «وحدت و همدلی» ۵ رمز پیروزی ما در این جنگ‌ها بوده‌اند، گفت: با این ۵ رمز در آینده هم پیروز خواهیم بود.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه امروز خود آمریکا کشوری بحران‌زده است، تصریح کرد: ترامپ مثل دزد سرِ گردنه‌ای است که دائما باج‌گیری می‌کند. ما با یک دیوانه طرف هستیم که اگر یک قدم عقب بنشینیم ده قدم جلو می‌آید. باید سر این دیوانه را به سنگ کوبید و تنها ملتی که می‌تواند سر این دیوانه را به سنگ بکوبد ملت بزرگ ایران است.

وی با بیان اینکه در این شرایط «مذاکره» یعنی تسلیم شدن و تسلیم شدن به معنای ذلت است، گفت: ملت ایران ذلت پذیر نیست و شعار ملت ما «هیهات من الذله» است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه «تهدید» مهمترین ابزار ترامپ است، عنوان کرد:

تهدیدات ترامپ نخ‌نما شده است و هر جایی که اثر داشته باشد، مطمئنا در ایران بی‌اثر است. ۴۰ سال است که گوش ملت ایران از این تهدیدات پر شده است. جواب همه تهدیدات ترامپ را داده‌ایم و خواهیم داد. به فضل خدا نظام ما هر چقدر بخواهد نفت تولید می‌کند و هر چدر هم بخواهد نفت صادر خواهد کرد و ما در طول این ۴۰ سال این را نشان داده‌ایم.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه آمریکا باید بداند که شیطنت‌هایش بی‌پاسخ نمی‌ماند، گفت:

ملت ما ملتی غیور است که در جنگ هشت ساله آمریکا و اذنابش را از پای درآورد. ملت ما در برابر توطئه‌کنندگان تماشاچی نخواهد بود بلکه توی دهن توطئه‌کنندگان می‌زند و دندان‌های آن‌ها را خُرد می‌کند.

وی با بیان اینکه خوی آمریکا خوی زیاده‌خواهی است، گفت: ببینید آمریکا چه رفتاری در برابر ونزوئلا دارد. آمریکا در برابر دولتی که از رای مردم برآمده می‌ایستد و از یک فرد دست‌‎نشانده در ونزوئلا حمایت می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: با وجود این همه توطئه از سوی آمریکا، باید بگویم که احمق‌ترین نظام جهان هم آمریکاست. آن‌ها در اوج محبوبیت سپاه و زمانیکه نیرو‌های مسلح ما به ویژه سپاه پاسداران در ماجرای سیل اخیر خوش می‌درخشیدند، سپاه را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کردند و سبب شدند آن‌هایی هم که میانه چندانی با سپاه نداشتند، محبوبیت سپاه در قلب‌شان جای بگیرد.

آیت‌الله خاتمی در ادامه خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران، با بیان اینکه نباید کسی انتظار داشته باشد خطیب نماز جمعه در خصوص گرانی‌های افسار گسیخته حرفی نزند، گفت: قطعا توطئه دشمنان قسم خورده ما در این ماجرا دخیل است، اما ما نباید سوءمدیریت‌ها را نادیده بگیریم. از مسئولان محترم می‌خواهیم تصمیمات‌شان پخته‌تر و سنجیده‌تر باشد. بعد از ۴۰ سال، آزمون و خطا کردن غلط است. مسئولان قبل از تصمیمات‌شان، مردم را اقناع کنند.

وی افزود: آنچه که در ماجرای گرانی‌های افسار گسیخته فعلی مثل آفتاب روشن است «ضعف نظارت» است، تاکید کرد: خود مسئولان می‌گویند بسیاری از گرانی‌ها مبنا ندارد؛ اگر مبنا ندارد پس چرا جلوی این گرانی‌ها را نمی‌گیرید و قاطعانه مقابله نمی‌کنید. باید جلوی این گرانی‌های افسارگسیخته گرفته شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با بیان اینکه مبادا سیل‌زده‌ها فراموش شوند، گفت: مردم و سیل‌زدگان، وعده‌های مسئولان را فراموش نخواهند کرد. باید تا رفع همه پیامد‌های سیل، مسئولان به مردم کمک کنند.

آیت‌الله خاتمی همچنین با اشاره به شهادت طلبه ۴۶ ساله همدانی توسط یکی از اشرار سابقه‌دار، عنوان کرد: اولا باید بگویم که آن طلبه با این شهادت به فیض و فوز عظیم رسید.

مردم همدان در تشییع این شهید سنگ تمام گذاشتند و مانور وفاداری به روحانیت را نشان دادند. همه مسئولان استان همدان در این ماجرا خوب وارد صحنه شدند به خصوص نیروی انتظامی که کمتر از ۲۴ ساعت قاتل جنایتکار را به سزای عمل ننگینش رساند. اما باید توجه کنیم که این جنایت پشت صحنه دارد. الان وقت آن است که مسئولان فضای مجازی بدانند که فضای مجازی با این ترتیبی که دارد، به نظام ضربه می‌زند. باید قاتلین پشت صحنه طلبه همدانی هم به سزای عمل ننگین خود برسند.

وی در پایان با اشاره به خبر دردناک اعدام ۳۷ نفر از مسلمانان و فعالان اجتماعی در عربستان که ۳۲ نفر از آن‌ها شیعه بودند، گفت: این خبر دل هر انسان و دل هر آزاده‎‌ای را لرزاند. برخی از این اعدامی‌ها حتی به سن قانونی هم نرسیده بودند. در این جنایت باید در کنار شاه جلاد سعودی، ترامپ را دید. دلار‌های عربستان، ترامپ را کور و کر کرده است. چرا سازمان‌های بین‌المللی خفقان گرفته‌اند. سازمان کنفرانس اسلامی که اسم اسلام را یدک می‌کشد، چرا در برابر این جنایت ساکت شده است؟ ما مطمئنیم این خون‌ها کار خودشان را می‌کنند و به فضل خدا، آل‌سعود را به آل‌سقوط تبدیل خواهند کرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.